První poločas zcela jasně patřil Novému Jičínu. Ten na Kozlovice vyrukoval s aktivní hrou a tým ze středu tabulky se ocitl na velkém kolotoči.

Jenže dlouho chyběla fotbalistům Nového Jičína větší kvalita v koncovce a navazoval tak na předchozí utkání s Hranicemi, ve kterém gól nedal. „V prvním poločase jsme byli jasně lepší, dominovali jsme, trošku tomu chyběla finální fáze,“ přiznal trenér hostů Pavel Hajný.

Nový Jičín se nakonec přeci jen dostal do vedení, když se trefil Javorek, ale minutu nato si vlastní branku vstřelil Wolf.

„Věřil jsem, že ve druhém poločase soupeře jasně přehrajeme, ale hned v první minutě jsme dostali branku po naší obrovské chybě v rozehrávce,“ připomněl Hajný, že Nový Jičín se musel ve druhé půli brzy dotahovat.

Kozlovické fotbalisty vedoucí gól nakopl a Nový Jičín měl rázem problémy. „Oni ožili, byli na koni a ještě se chytli diváci a začali je hnát dopředu,“ popisoval Hajný.

Nakonec Nový Jičín přeci jen nadšeně hrající domácí zchladil vyrovnávacím gólem, v 68. minutě se prosadil Opatřil. „Jsem po tomto utkání ale hodně zklamaný,“ nezastíral Hajný, že si přál tři body.

V sobotu ve 14.30 přivítá Nový Jičín HFK Olomouc.

KOZLOVICE – FK NOVÝ JIČÍN 2:2 (1:1).
Branky: 41. vlastní Wolf, 46. Nekuda – 40. Javorek, J. 68. Opatřil. ŽK: Matějka, Řehák, Chudoba – Javorek, Ognjanov, Wolf. Rozhodčí: Hubený – Svoboda, Heger. Diváci: 228.

Nový Jičín: Ognjanov – Wolf,Javorek, Nippert, Farkas – Urbanovský (90. Klepáč), Švec (56. Macíček), Juříček, Staněk – Opatřil, Pyclík. Trenér: Hajný.

Petr Sumdal