„Chceme se zachránit, to je náš hlavní cíl. Je jasné, že musíme do kádru sáhnout,“ řekl sportovní manažer Kovohutí Marcel Cudrák. „Hráče vytipované máme. Víme, kde nás tlačí bota,“ podotkl. Ofenzívu by měl výrazně zkvalitnit ofenzivě laděný fotbalista Nikolas Tilkeridis. Pětadvacetiletý útočník, který je schopen zahrát i v záloze naposledy oblékal dres mateřského Krnova. Během své kariéry si prošel také Slezským FC Opava, HFK Olomouc, Baníkem, Sigmou, Polankou, Petřkovicemi nebo Hranicemi. „Jsme předběžně domluveni. Nikolas by měl jaro odehrát za Břidličnou,“ potvrdil Marcel Cudrák.

Na zkoušku z Kopřivnice přichází obránce Marek Mikuš. Třiadvacetiletý odchovanec Štramberku si během své kariéry zahrál také za Opavu. Divizi si vyzkoušel v barvách Bílovce.

Horní Benešov prohrál gólem v prodloužení
Velká bitva v Horním Benešově. Favorit z Orlové rozhodl v prodloužení

Dalším nováčkem, který se zapojí do přípravy je osmadvacetiletý gólman Zbyněk Telíšek. Odchovanec Bohuňovic si vyzkoušel také angažmá v HFK Olomouc. Zajímavosti tohoto brankáře je to, že na svých štacích zahrává pokutové kopy.

Dále se připravuje návrat zkušeného stopera Jakuba Můčky. „Kuba se vrací, naše defenziva se s jeho návratem výrazně zkvalitní,“ je si jistý Marcel Cudrák.

Manažer Kovohutí sám zvažuje návrat na trávník v hráčské roli. „Je pravdou, že je to také jedna z variant,“ připustil. Podzimní část strávil v Krásných Loučkách.

Na dalším posílení Břidličná ještě pracuje. „Někdo ještě určitě přijde,“ podotkl Marcel Cudrák. Zimní přípravu zahájí tým trenéra Jaromíra Lukáška 23. ledna. Na programu má tým také přípravné duely. Břidličnou prověří Kostelec na Hané, Nové Sady, Šternberk, Kozlovice, Přerov a HFK Olomouc.