Devětatřicetiletý Roman Bartoš začal sezonu jako hráč. Jeho fotbalový životopis je pestrý. Prošel Opavou, Valašským Meziříčím, Kopřivnicí, Havířovem, Polankou, Novým Jičínem, Frýdkem – Místkem nebo Lichnovem. Během sezony se ale zranil a na trávník se nepodíval. Tři kola před koncem podzimu skončil pro neuspokojivé výsledky trenér Roman Kučerňák. Vedení klubu ukázalo právě na Romana Bartoše. „Domluvili jsme se na tři kola. S tím, že v zimě se uvidí. Na fotbale v Frenštátu mi záleží, proto jsem na nabídku kývl,“ prozradil začínající kouč, který má i trenérské vzdělání.

Beskyd pod jeho vedením ožil, a to měl tři soupeře z kategorie těžkých. Ze tří zápasů získal sedm bodů. Frenštát remizoval v Havířově, doma porazil Hlubinu a tři body přivezl z Řepiští. „Zisk sedmi bodů bylo nad plán. Hráli jsme s těžkými soupeři. Vždyť Hlubina dokonce vede. V Řepištích jsme zase měli štěstí,“ přiznal mladý kouč.

Tomáš Petreček točí film
Opavský extrémní sportovec Tomáš Petreček točí film! Pomůžete mu?

Poslední tři kola podzimu excelentně odehrál Pavel Klimpar, vyhlášený kanonýr a klubová ikona. „Musím říci, že Pavel poslední tři zápasy odehrál skvěle. Pokud je zdravý, jedná se o rozdílového hráče. Hráli jsme na rychlý přechod, dával góly. Navíc vypomáhal v defenzívě,“ chválil trenér.

Pro Romana Bartoše nebyl přechod z hráčské role, na trenérskou pozici jednoduchý. „Nikdy jsem nic netrénoval. Bylo to pro mě nové. Najednou člověk cítí obrovskou zodpovědnost. Snažil jsem se na každého soupeře speciálně připravovat, dobře ho načíst. A pak se poznatky předat klukům. Stálo mě to spoustu času a energie. Jak je nakonec vidět, vyplatilo se,“ pousmál se Roman Bartoš.

Frenštát se najednou dostal na nesestupové příčky. „Jsem rád, že se nám to povedlo. V zimně bude mít více klidu na práci,“ poznamenal úspěšný trenér. „Ještě chci ale říci, že za naším vzestupem může celý tým. Jedná se o kolektivní práci. Kluci doslova žrali trávu, skvěle žila lavička,“ řekl ještě Roman Bartoš.

Otázkou je, co bude dál. Roman Bartoš je v Frenštátu vedený hlavně jako hráč. „To víte, že bych ještě rád hrával. Hlava chce, jenomže tělo je proti,“ přiznal. O tom, zda Beskyd trénovat i na jaře, neví. „Čekám, jak se rozhodne vedení klubu. Za sebe mohu říci, že trénování mě pohltilo a další spolupráci bych se nebránil. Navíc na Frenštátu mi hodně záleží,“ prozradil Roman Bartoš. „Rozhodně ale nechci zastávat roli hrajícího kouče,“ zakončil.