Úvodní pětačtyřicetiminutovka byla v režii Nového Jičína, ale první vážnější možnost Pyclík neproměnil. Domácí kanonýr měl pak velkou šanci krátce před uplynutím první půlhodiny, ale nabídnutou penaltu za hostující hraní rukou zahodil, když brankář Studený jeho pokus vyrazil.

Hajného svěřenci však nadále bušili do bruntálských defenzivních vrat a odměnou jim byla vedoucí trefa, o kterou se ve 38. minutě postaral Macíček, jenž skóroval po prudkém centru Opatřila. Nový Jičín mohl soupeři přidat na cestu do šaten ještě druhý zářez, ale Bruntál zachránilo po ráně Juříčka břevno.

„První poločas byl z naší strany opravdu velmi dobrý. Na hřišti jsme dominovali, ale bylo škoda, že jsme dali jen jednu branku a navíc jsme neproměnili penaltu,“ hodnotil další vítěznou partii trenér novojičínského FK Pavel Hajný.

Po návratu z kabin však svěřenci zkušeného kouče Mury přidali a po hodině hry mohli po rohu srovnat, ale důležitý zákrok si připsal Ognjanov. Pojistku pak mohl na druhé straně přidat Macíček, ale jen těsně minul zařízení.

Bruntál tak na těžkém terénu nadále sahal po bodu, ale dvě příležitosti k vyrovnání mu na začátku poslední desetiminutovky lapil znovu výborný Ognjanov. Závěr ale mohli domácí dohrávat v klidu, protože po standardce Kiss Farkase se nadvakrát prosadil stoper Nippert, jenž tak zpečetil novojičínskou výhru 2:0.

„Ve druhém poločase Bruntál přidal a po nějaký čas nás zatlačil. Naštěstí jsme to všechno zvládli a v závěru jsme zápas rozhodli po standardce druhým gólem,“ oddechl si Hajný.

FK NOVÝ JIČÍN – FC SLAVOJ OLYMPIA BRUNTÁL 2:0 (1:0)

Branky: 38. Macíček, 85. Nippert. ŽK: Pyclík. Rozhodčí: Krupa – Dudek, Lukašík. Diváci: 120.

FK Nový Jičín: Ognjanov – Wolf, Javorek, Nippert, Kiss Farkas – Staněk (54. Urbanovský), Švec, Juříček, Macíček – Opatřil – Pyclík (88. Preči). Trenér: Hajný.

Šlágr kola: Lídr z Nového Jičína hraje v Havířově

Opava B, Šumperk, Ústí u Hranic, Bruntál. Proti těmto čtyřem soupeřům už si fotbalisté Nového Jičína došli pro plný bodový zisk a aktuální ročníkem se tak hrnou bez ztráty bodu. nyní je však před nimi výzva v podobě střetnutí v Havířově, který vede z pozice hrajícího trenéra někdejší hráč Baníku Ostrava či Sparty Praha Miroslav Matušovič. „Máme dvanáct bodů, což je výborné a teď nás čeká v Havířově jeden z vrcholů podzimu,“ uvědomuje si šéf novojičínské lavičky Pavel Hajný. Nový Jičín se bude v nejmladším městě ČR snažit o reparát z jarní části, ve které bojoval o postup do MSFL, ale na horké havířovské půdě padl 0:2. „Havířov má velmi kvalitní tým, krásný stadion a je to jeden z aspirantů na postup. Doufám, že s hráči na tento zápas vyhecují a věřím, že odehrajeme dobrý zápas,“ přeje si před důležitou bitvou kouč aktuálního lídra divizní tabulky.

Šlágr víkendového kola divizní skupiny E má výkop v neděli v 10.15 hodin a jako hlavní rozhodčí ho bude řídit Tomáš Kostelník.