„První dva týdny přípravy se ponesou v testovacím módu. Kádr dozná opravdu velkých změn,“ řekl trenér Bílovce Jan Woznica. „Do přípravy se zapojilo pět dorostenců ze silného ročníku 2005. Vidíme v nich potenciál,“ podotkl bílovecký stratég. Jedná se o Pavla Géryka, Václava Honeše, Lukáše Čaveru, Pavla Krayzla a Vojtěcha Šmiřáka.

První trénink s Bílovcem absolvoval také devatenáctiletý záložník Adam Sedláček, syn bývalého ligisty. Ten krom půlroční epizody v opavské Slavii strávil svou dosavadní kariéru ve Slezském FC Opava. Vedle něj první tréninkové dávky polykal také o rok starší Jan Šilák. Odchovanec Brušperku si během své kariéru doposud zahrál také za Frýdek – Místek, Baník Ostrava, Vratimov a Karvinou.

Bílovec je také domluven na příchodu Jana Hřivnáče z Krnova a gólmana Jeronýma Vltavského. „Oba se k nám připojí později. Honza je na dovolené a Jeroným se dává dohromady po zranění,“ přiblížil Jan Woznica. „Na dalším posílení pracujeme. Poohlížíme se po hráčích ve vyšších soutěží. Čekáme se na zeštíhlování kádru. Určitě ještě někdo přijde,“ podotkl ambiciózní trenér.

První přípravný duel odehraje Bílovec už ve středu, a to ve Vsetíně.