Vstup do utkání neměli fotbalisté Nového Jičína ideální, kvůli dvou slepených branek Frýdku-Místku v šestnácté a sedmnácté minutě rychle prohrávali 0:2. „Nezačali jsme dobře, inkasovali jsme po rohovém kopu a pak hned po rychlé akci po jejich levé straně,“ popsal nepovedený začátek zápasu trenér Nového Jičína Pavel Hajný. Naštěstí jsme pak po rohovém kopu snížili a v závěru poločasu po pěkné akci z pravé strany vyrovnali,“ zmínil Hajný branky Filipa Nipperta a Petra Hurty, které znamenaly poločasové skóre 2:2.

Mohli být ale ještě lépe, vedení mohl dokonce Novému Jičínu vystřelit Jaroslav Juříček, ale střelou z patnácti metrů minul branku. „V té době byla naše hra dobrá,“ pochvaloval si Hajný. „Druhý poločas nás soupeř začal přehrávat, byl lepší,“ musel uznat trenér. Frýdek-Místek ve druhé půli dvěma brankami rozhodl o svém vítězství. „S prvním poločasem ale můžeme být spokojený, ten byl z naší strany solidní,“ hodnotil.

„Každé utkání v přípravě nám něco ukáže, tohle bylo už naše páté. Frýdek posílil, takže to bylo rychlejší utkání, naši kluci viděli, že je třeba pracovat hlavně na rychlosti a práci s míčem. To byl hlavní rozdíl mezi oběma týmy,“ pojmenoval Hajný hlavní body, na které se jeho celkem musí do konce přípravy ještě zaměřit.

První přípravné utkání odehrál Nový Jičín koncem ledna v Hranicích, kde uspěl a vyhrál 3:2, poté remizoval doma s Hlučínem 2:2, porazil doma Valašské Meziříčí 4:1 a zvítězil taktéž doma nad Ústím u Hranic 2:1. Do konce přípravy by se měl utkat ještě s Bílovcem, Polankou a Novými Sady.

„Máme za sebou pět týdnů přípravy a před sebou další čtyři, takže už příprava vrcholí, už se bude trénovat trochu jinak,“ popsal ve stručnosti zimní program Nového Jičína Hájek. Jeho tým přes zimu doznal jistých změn, kdy někteří klíčoví hráči mužstvo opustili.

„Bohužel máme jenom odchody. Odešli Ondřej Pyclík a Josef Opatřil do Hlučína a David Javorek je pracovně v Praze a měl by hrát za Vyšehrad,“ vypočítal odchody opor Hajný. „Zatím k nám definitivně nepřišel nikdo, něco ale v jednání je,“ naznačil trenér, že na příchodu posil se usilovně pracuje.

FK NOVÝ JIČÍN – MFK FRÝDEK-MÍSTEK 2:4 (2:2)
Branky: 24. Nippert, 43. Hurta – 16. Varadi, 17. Hykel, 63. Vychodil, 85. Vašíček.