Novojičínští mohli zadělat na tříbodový lup už v úvodní pětačtyřicetiminutovce, ale gólové příležitosti Pyclíka či Juříčka, které volaly po gólu, nakonec s bezbrankovým stavem nepohnuly. V závěru první půle pak mladé Slezany zachránila po ráně Macíčka tyč.

„Bylo pro nás výhodou, že kromě Freita nenastoupil za soupeře nikdo z áčka. Mladý soupeř byl hodně běhavý a v tom vedru to bylo náročné. Utkání ale mohlo skončit větším brankovým rozdílem, protože už v prvním poločase jsme měli dvě opravdu stoprocentní šance. To, co jsme zahodili, bylo až neuvěřitelné,“ vzpomínal trenér FK Nový Jičín Pavel Hajný.

Nový Jičín se nakonec dočkal až ve 49. minutě, ve které Opatřil parádně vysunul kapitána Švece, jenž předvedl výstavní zakončení, při kterém obešel i brankáře Vyklického a poslal tak svůj tým do těsného náskoku. Za pár minut se řítil sám na domácího gólmana Pyclík, ale novojičínskému kanonýrovi nebylo v utkání přáno.

Pojistku pak přidal v 66. minutě Kiss Farkas, jehož našel přesným centrem Švec a novojičínský zadák pak nechytatelnou dělovkou na vzdálenější tyč zvýšil na 2:0. Opavská rezerva však zápas nezabalila a čtvrt hodiny před koncem zadělal na drama Darmovzal, jenž těžil z nepřesné rozehrávky Ognjanova.

Hostující obrana už však další problémy nedopustila a Nový Jičín si tak mohl užít vítězný vstup do sezony. „Prosadili jsme se až ve druhé půli a závěr zápasu jsme měli zvládnout lépe. Nakonec z toho bylo ještě drama, ale hlavní jsou pro nás na úvod tři body,“ oddechl si Hajný.

SFC OPAVA B – FK NOVÝ JIČÍN 1:2 (0:0)
Branky: 74. Darmovzal – 49. Švec, 66. Kiss Farkas. ŽK: Socha, Swiech, Helebrand. Rozhodčí: Vrťo – Žurovec, Trigas. Diváci: 103.

FK Nový Jičín: Ognjanov – Wolf, Javorek, Nippert, Kiss Farkas – Staněk (86. Preči), Švec, Juříček, Macíček (91. Mička) – Opatřil (81. Urbanovský) – Pyclík. Trenér: Hajný.

Po Šumperku přijdou na řadu Vítkovice

Svěřence Pavla Hajného nyní čeká domácí dvojutkání, když nejprve v sobotu přivítají na vlastním trávníku od 17 hodin v pokračování divize Šumperk, který byl před sezonou přeřazen do skupiny E z vedlejšího „déčka“.

„Chtěli bychom potvrdit tři body z Opavy. Hlavně jsme rádi, že jsme začali vítězstvím, protože vloni jsme měli po pátém kole jen tři body. Začátek není rozhodující, ale bývá opravdu velmi důležitý,“ uvědomuje si šéf novojičínské lavičky, jehož tým pak hned v úterý 14. srpna čeká od 17 hodin utkání 1. kola poháru MOL Cup proti druholigovým Vítkovicím.

„Kdybychom zvládli zápas proti Šumperku, tak bychom šli na Vítkovice úplně v pohodě. Doufám, že je potrápíme. Vítkovice budou jasný favorit a rozdíl dvou soutěží musí být vidět, ale věřím, že jim to nedáme zadarmo,“ má jasno Hajný.

NENECHTE SI UJÍT TRADIČNÍ FOTBALOVOU PŘÍLOHU!

Už ve čtvrtek 9. srpna vychází tradiční barevná příloha Fotbalové podzim, která je opět zdarma součástí vydání tištěné verze Deníků vycházejících v Moravskoslezském kraji.

V mimořádné příloze se podrobně formou rozhovorů a příběhů dočtete o dění v týmech Moravskoslezské fotbalové ligy (Frýdek-Místek, Hlučín, Petřkovice, Rýmařov, Dolní Benešov), divize E (Havířov, Nový Jičín, Bohumín, SFC Opava B, Frýdlant nad Ostravicí, Bruntál, Heřmanice, Dětmarovice) a všech šestnácti účastnících krajského přeboru. Součástí přílohy jsou i soupisky mužstev a změny v kádrech.

Samozřejmě nechybí ani nejnovější informace z táborů favoritů všech skupin krajských soutěží I.A a I.B tříd. či rozlosování všech soutěží od MSFL až po I. B třídy v kraji.