Ofenzíva Bílovce se stává v této sezoně v Krajském přeboru pomalu ale jistě pověstnou. Svěřenci Petera Šloffa v pěti zápasech nastříleli už šestadvacet branek, v každém utkání se prosadili minimálně třikrát. Pavel Střelec je se sedmi brankami nejlepším střelcem soutěže, hned v závěsu za ním je navíc šestibrankový Martin Limanovský.

Ve středu Bílovec ztratil první body, když na hřišti Pusté Polomi remizoval 3:3, náladu si ale spravil na hřišti Hlubiny, kterou porazil 4:0. „Prvních dvacet minut to bylo vyrovnané utkání, poté jsme dali náhodnou branku na 1:0, kdy brankáři soupeře vypadl balón,“ zmínil trenér Šloff úvodní branku mladého obránce Duba. Ještě do přestávky pak vedení hostujícího celku zvýšil na 2:0 Střelec.

„Druhý poločas už byl jednoznačný. To už jsme Hlubinu přehrávali. Rozhodlo, že jsme soupeře nenechali dotáhnout tak, jako v Pusté Polomi, a místo toho jsme dali další góly,“ prohlásil zkušený trenér. K vedení 3:0 napomohl po hodině hry Bílovci vlastní brankou Olšovský a definitivní pojistku pak v 77. minutě přidal Seidler.

„Náš mančaft je dobře poskládaný, kluci se sešli na stejné vlně a vyhovují si. Herní disciplína je na vysoké úrovní, čehož si cením. S týmem, který chce, dobře trénuje a poslouchá, se dobře pracuje,“ pochvaloval si Šloff. „Čekají nás ale další těžké zápasy, zatím žádné závěry neděláme, jdeme od zápasu k zápasu,“ zůstává ovšem nadále raději při zemi.

V příštím kole Bílovec doma přivítá Háj ve Slezsku, čtvrtý tým tabulky.

HLUBINA – BÍLOVEC 0:4 (0:2)

Bílovec: Nykš – Pavlík, Dresler, Dub (81. Tomášek) – Černín (75. Mikuš), Cverna – Melecký (64. T. Socha), Seidler (78. Urbančik), Limanovský – Střelec, M. Socha (69. Dluhoš).

Branky: 25. Dub, 39. Střelec, 64. Olšovský (vlastní), 77. Seidler. Rozhodčí: Šafrán – Šujan, Picmaus. ŽK: Schmutz, Hyrník – Dresler. Diváci: 126.