Poté, co Bílovec v 1. kole zatočil 7:1 s Oldřišovem, ho tentokrát čekala mnohem složitější šichta v podobě utkání s Břidličnou. I tu ale zvládl a vyhrál 3:2.

„Bylo to velmi těžké utkání. Rozehráli jsme ho dobře, ale bohužel nám tam nic nespadlo a zákonem schválnosti jsme prohrávali 0:1,“ popsal úvod utkání trenér Bílovce Šloff. Od 27. minuty sice domácí prohrávali, ale už o tři minuty později byla v jejich prospěch nařízena penalta, kterou proměnila nová letní posila Martin Limanovský.

Ještě do poločasu se navíc Bíloveckým povedlo dokonat obrat. Zasloužil se o to záložník Bílovce a současně také futsalista pražské Sparty Michal Seidler. Důležitou branku na 3:1 poté přidal v 53. minutě Lukáš Černín a Břidličné se v závěru už povedlo jen snížit.

„Většinu zápasu jsme měli převahu, hodně šancí jsme nedali,“ shrnul utkání Šloff.

BÍLOVEC – BŘIDLIČNÁ 3:2 (2:1)

Bílovec: Nykš – Pavlík, Bednář, Mikuš (46. Dresler) – Černín (74. Tomášek), Cverna – Chmelecký, Seidler (70. Dluhoš), Melecký (59. Urbančik) – Střelec, M. Socha (57. T. Socha).

Branky: 30. Limanovský (pok. kop), 40. Seidler, 53. Černín – 27. Houdek, 83. Adamovský. Rozhodčí: Slaný –Potiorek, Jurygáček. ŽK: 28. Cverna, 63. Pavlík – 7. Jiřičný. Diváci: 325.