Bílovečtí nakonec po celé utkání marně dobývali obranný val Krnova. „Hrálo jenom jedno mužstvo, ale bohužel jsme v prvním poločase nedali dvě vyložené šance, které měl Pavel Střelec, a po změně stran jsme nedali penaltu, kterou ale hlavní rozhodčí musel nařídit. Jinak si nikdy nestěžuji na výkon rozhodčího, ale to co jsme doma zažili, tak to je opravdu smutné. Hosté si přijeli pro bod a jiné vlivy mu v tom velmi dobře asistovaly,“ uvedl notně rozladěný trenér Bílovce Martin Štverka.

Největší možnost k rozdílové trefě měl kapitán Ondruš, jenž se po faulu na svou osobu sám postavil k penaltě, ale krátce po hodině hry branku přestřelil. „Jeden rozhodčí byl z Bruntálu a druhý z Břidličné. Takže více bych to ani raději nekomentoval. Jsem znechucený z toho, jakým způsobem bylo utkání vedeno,“ dodal bílovecký trenér, jehož tým nyní čeká nedělní derby u lídra z Frenštátu. „Mají výbornou šňůru a kvalitní tým. Já si přeju ať je to dobrý fotbal,“ doplnil Štverka.

Bílovec už nově nebude moct využívat služby Miroslava Ronce, jenž v minulém týdnu odešel do kádru třetiligového nováčka z Dolního Benešova. „Přesun o dvě soutěže výše je za odměnu a za jeho kvalitní práci a výkony, které v Bílovci podával. Je to pro nás oslabení, ale Mirkovi jsme nemohli bránit. Třetí liga se přece neodmítá a pro další kluky je to velká motivace,“ vyjádřil se Štverka k odchodu jedné ze svých opor.


FK BÍLOVEC – FK KRNOV 0:0

ŽK: Bednář, Střelec, F. Tomášek, Pavlík, Šimíček – Burian, Ostrák, Bartoníček, Řeháček. Rozhodčí: Smetana – Janáč, Šujan. Diváci: 76.

Bílovec: Nykš – J. Tomášek, Bednář, Hradský, Pavlík – Ondruš (71. F. Tomášek), Dresler, Černín, Melecký (68. Dluhoš) – Šimíček, Střelec. Trenér: Štverka. 

Vyrovnávací trefu Frenštátu na 3:3 měl na svědomí Jakub Malý (v bílém). Foto:
Bitva o Beskydy bez vítěze. Frenštát nyní hostí v derby Bílovec