Úvod střetnutí patřil Frenštátu, který však z tlaku vytěžil pouze břevno Klimpara. Domácí výběr Petra Samce pak udeřil z první vážnější akce, když Blablu překonal někdejší hráč Frenštátu Adam Fojtík. Ve 39. minutě pak zahrál parádní přímý kop Martin Váňa a Čeladná vedla již 2:0.

Těsně před konce úvodního dějství však šťastně srovnal po závaru před domácí brankou Klimpar, jenž se tak osmým gólem v sezoně osamostatnil na čele střelecké tabulky. „Měli jsme parádní nástup, ale bohužel jsme to gólově nepotvrdili a museli jsem dohánět dvoubrankovou ztrátu. Hodně důležitý byl náš snižující gól do šatny. O přestávce pak přišla od trenéra trošku bouřka,“ přiznal frenštátský hrající asistent Radim Špaček.

Lídr soutěže pak zkraje druhé půle vyrovnal, když se ujala povedená rána Jurka. Čeladná však rychle kontrovala, když si vzala vedení nazpět po dorážce po další standardní situaci. Ani Frenštát však nelenil a po hodině hry vyrovnal po centru Vaverky Malý.

„Myslím si, že jsme pak chtěli více vyhrát. Nakonec je to ale zasloužená remíza a pro nás cenný bod, protože musíme uznat kvalitu soupeře. Pro diváky to muselo být atraktivní utkání,“ ohlédl se Špaček za dělbou bodů.

Další šlágr čeká na tým trenéra Wojnarowského už v neděli, kdy doma pod Radhoštěm vyzve od 15.30 hodin v derby Bílovec, který dorazí i s dvojicí Bednář, Střelec, která odešla z Frenštátu právě před touto sezonou. „Určitě se těšíme. Bude to zase hodně pikantní zápas. Z těchto dvou zápasů jsme chtěli minimálně čtyři body, takže doma budeme chtít určitě zvítězit,“ nahlédl frenštátský kapitán směrem k neděli.

SK BESKYD ČELADNÁ – SK BESKYD FRENŠTÁT P. R. 3:3 (2:1)

Branky: 22. Fojtík, 39. Mart. Váňa, 50. Šimák – 45. Klimpar, 47. Jurek, 60. Malý. ŽK: Taraba, Mart. Váňa, Dušík, Křiva, Kublák, Šimák, Smolík – Bolcek, Vaverka, Žitník, Klimpar. Rozhodčí: Lalík – Viščor, Laštuvka. Diváci: 300.

Frenštát p. R.: Blabla – Pokorný, Bolcek, Žitník, Vaverka – Walder, Špaček, Kovář (66. Bartoň), Jurek (83. Krivčík) – Malý – Klimpar. Trenér: Wojnarowský.