„Podzim sice nezačal nejlépe - zranění, nedařilo se herně, ale pak si to sedlo. Závěr byl podle představ a bodů nakonec více, než jsem čekal,“ je libhošťský trenér Luděk Odstrčilík spokojený s první část soutěže. „Bodů ale mohlo být i více. Například domácí remíza s Bolaticemi (1:1) nebo remíza ve Městě Albrechticích (1:1),“ mrzí ho zbytečná ztráta možných čtyř bodů.

„Soupeři v tabulce jsou až na pár výjimek hodně vyrovnaní. Vždy záleží na momentálním výkonu a ten náš se v průběhu podzimu zvedal,“ dodává.

Základním kamenem k vydařenému podzimu bylo domácí prostředí, v sedmi zápasech žádný protivník tvrz Libhoště nedobyl. Na svém hřišti tým trenéra Odstrčilíka uhrál 19 bodů za šest vítězství a jednu remízu. Naopak z trávníků soupeřů přivezl pouhé čtyři body.

„Velký vliv na to měl los, venku jsme hráli převážně se soupeři z prvních příček tabulky (Mokré Lazce, Darkovičky, Staré Město). Doma jsme měli o zápas víc a výkony byly soustředěnější. V domácím prostředí jsme se nedopouštěli tolika individuálních a zbytečných chyb,“ upozorňuje zkušený kouč na rozdílné výkony.

„V některých zápasech jsme i zbytečně obdrželi mnoho branek a bohužel důraznější defenzíva v nich výrazně pokulhávala. Jako ve škole, doma za jedna, venku za pět,“ dodává Luděk Odstrčilík.

Přípravu na druhou část sezony, která by měla začít 14. kole o víkendu 23. a 24. března 2024, zahájí Libhošť v lednu. „Jednou v týdnu nás čeká umělka v Brušperku nebo Novém Jičíně a jednou terén či vedlejší tréninkové hřiště pod světly. Začátkem února plánujeme krátké soustředění v Beskydech,“ představuje kouč další plány, mezi které patří také tři až čtyři přátelské zápasy na umělé trávě se soupeři ze sousedních měst či obcí.

„Dobře vím i z vlastních zkušeností, že zimní příprava není hráči moc oblíbená, ale snažíme se, aby byla pestrá. Nakonec to vždy rychle uteče a jarní část bude opět tady,“ usmívá se Luděk Odstrčilík.

Hráčský kádr by rád udržel pohromadě. „Žádné větší změny neplánujeme. Budeme rádi, když se zranění uzdraví a naskočí marodi. Kádr jsme doplnili během podzimu perspektivními mladíky, a pokud nikdo neodejde, nebude potřeba do našeho dobrého kolektivu zasahovat,“ přeje si kouč FC Libhošť, aby tým pokračoval ve stejném složení.


Načítám tabulku ...