Největší posilou v zimní pauze se stal dvaadvacetiletý ofenzivně laděný fotbalista Timofej Barkov. Bývalý hráč ostravského Baníku, Frýdku-Místku nebo Třince překvapivě klesl až do páté nejnižší soutěže. „Hodně si od něj slibujeme. Je to hráč, který má velkou kvalitu. Může být rozdílovým,“ podotkl kouč Petřvaldu Jiří Halamíček.

Petřvald posiloval také na brankářském postu. Stávající gólman Ognjan Ognjanov získal parťáka v podobě Martina Rozsypala. Třiatřicetiletý brankář má zkušenosti na rozdávání. Během své kariéry chytával za Fulnek, Bílovec, Vítkovice, Bruntál nebo Heřmanice. „Máme dva kvalitní brankáře. Aktuálně jasnou jedničku nemáme. Rozhodovat bude momentální forma,“ přiznal trenér petřvaldského týmu.

Hodonínští hokejisté (v černém) porazili v úvodním duelu play-off Nový Jičín 5:3. Foto: Adam Krátký/SHKM Baník Hodonín
Novojičínští Ďáblové ztratili dobře rozehraný zápas. Hodonín je zmrazil v závěru

Na hostování z třetiligového Hlučína přišel do Petřvaldu na Moravě obránce Karel Matyska. Ten hrával také za Vítkovice, Polanku a kopal také v Dolních Datyních. „Není vyloučeno, že ještě někdo přijde. Nechceme ale posilovat za každou cenu. Nový hráč nám musí dávat smysl,“ prozradil Jiří Halamíček.

Ze zimní přípravy nadšený až tak nebyl. „Čekal jsem ji lepší, docházka hráčů nebyla úplně dobrá, o velkou katastrofu zase tak nešlo. Věřím, že na jaro jsme připraveni dobře,“ zdůraznil kouč Pávů.

Petřvald jde do jarní části z vedoucí pozice. Dva body za ním se nachází Pustá Polom. „Netajíme se postupovými ambicemi. Chceme jít nahoru,“ odkryl karty Jiří Halamíček.

V Petřvaldu vyhlížejí divizi. Ovšem jen vyhrát krajský přebor k tomu nestačí. Další podmínkou jsou mládežnické týmy. „Dobře si to uvědomujeme a intenzivně to řešíme. Ve hře jsou tři varianty. Jednou z nich je, že mládež spojíme ještě s jiným klubem,“ dodal závěrem trenér Pávů.