Skóre utkání otevřeli hosté, když Jan Blahut proměnil pokutový kop. Po osmi minutách srovnal domácí Lukáš Hanzelka, jenže soupeř o pár vteřin později znovu kopal penaltu - Jan Blahut se trefil i podruhé a Lučina vedla 2:1.

Adrenalin u obou týmů stoupal, v 65. minutě neudržel nervy na uzdě libhošťský Jan Smolarčík - za bezohledné kopnutí soupeře v boji o míč dostal žlutou kartu. Přiběhl k němu kapitán hostů Marek Kohut a strčil do něj oběma rukama. I on vyfasoval za nesportovní chování žlutou. Smolarčík si to ale nenechal líbit, v přerušené chytil Kohuta pod krkem a hodil s ním o zem. Sudí jeho zápasnický chvat odměnil červenou kartou. Stranou nezůstal brankář Lučiny Jan Filipec, který za strčení rukama do Smolarčíka viděl žlutou.

Nový Jičín vyhrál derby
Derby pro Nový Jičín, favorita načal Petr Hurta

Pak přišla šance oslabených domácích, ale Přemysl Hajník v 73. minutě penaltu neproměnil. Vyrovnat se jim podařilo až o šest minut později z dorážky Lukáše Hanzelky. Na trávníku se potom srovnal i stav fotbalistů, když po druhé žluté kartě za bezohledné podražení soupeře z boku při souboji o míč musel tým hostů opustit Jakub Myšinský. Na remíze 2:2 už se ale nic nezměnilo.

„Nedokázali jsme výsledkově a hlavně střelecky navázat na zimní přípravná utkání, což nás mrzí. Domácí utkání bychom neměli ztrácet s týmem ze spodních pater tabulky. Tyto body nám mohou chybět, zvlášť když jsme na podzim Lučině nasázeli pět branek a žádnou neobdrželi. Naším cílem je v jarní části uhrát více potřebných bodů tak, abychom mohli hrát klidný střed tabulky,“ řekl po utkání libhošťský trenér Luděk Odstrčilík.

Plavci PK Nový Jičín ve finále ligy družstev v Českých Budějovicích obsadili 4. místo. Od bohajoby bronzu je dělily pouhé tři body. Tým žen byl ve II. lize osmý.
Tři body od medaile. Plavci Nového Jičína bronz neobhájili, v lize byli čtvrtí

I.A třída, skupina B - 15. kolo:

FC Libhošť - Finstal Lučina 2:2 (1:2)

Branky: 13. a 79. Hanzelka - 5. a 13. (obě z pok. kopů) Blahut. Rozhodčí: Jantoš - Banot, Novák. ŽK: Dubec, Sobotík, Hanzelka, Smolarčík, Melčák, Čapka - Myšinský, Kohut, Filipec, Krčmárik. ČK: 65. Smolarčík - 80. Myšinský. Diváci: 90.

FC Libhošť: Dubec - Symerský, Sobotík (75. Turský), Hradečný, Smolarčík, Melčák, Hanzelka, Hajník, Velart, Polášek, Čapka. Trenér: Luděk Odstrčilík.