Poslední utkání sezony s Oldřišovem, které oběma týmům notně znepříjemnilo úmorné vedro, zvládl Frenštát na jedničku. Už od 17. minuty vedl brankou Klimpara a o sedm minut později ještě náskok domácích zvýraznil kapitán Špaček.

Po pauze sice hosté snížili z penalty, ale domácí to z rytmu příliš nerozhodilo a v 79. minutě přidal uklidňující branku na konečných 3:1 Renta.

„Zápas probíhal tak, jak jsme chtěli, měli jsme ho pod kontrolou. Soupeř kromě penalty neměl nic, čím by nás mohl ohrozit,“ pochvaloval si trenér Frenštátu Artur Wojnarowský. „My jsme naopak měli spoustu šancí, jen jsme hodně z nich zahodili,“ dodal.

„Trochu mi vadily reakce soupeře na rozhodčího, kdy už při prvním náznaku nespravedlivého rozhodnutí jsme poslouchali řeči, že rozhodčí uplácíme. To mě mrzelo,“ uvedl Wojnarowský.

V neděli už s postupem v kapse odehrál frenštátský tým v rámci 1. ročníku vzpomínkového zápasu na Ing. Pavla Měrku a oslav 95 let od založení fotbalu ve Frenštátu exhibiční utkání proti MFK Frýdek-Místek.

„Když jsem tady byl před sedmi lety, znal jsem pana Měrku jako člověka, který dělal pro fotbal ve Frenštátě maximum,“ zavzpomínal na Pavla Měrku trenér Wojnarowský.

FRENŠTÁT P. R. – OLDŘIŠOV 3:1 (3:1)

Frenštát: Nezhoda – Žitník, Farský, Bolcek, Vaverka – Walder, Špaček, Kovář , Bartoň – Malý, Klimpar.

Branky: 17. Klimpar, 24: Špaček, 79. Renta – 67. Dřizgevič.. Rozhodčí: Šafrán – Smetana, Boráň. ŽK: Kovář – Bořucký, Židek. Diváci: 435.