Po třech úvodních výhrách poprvé inkasovali a premiérově si též nepřipsali plný bodový zisk. Frenštátští fotbalisté však přivezli cenný bod z půdy ambiciózního a posíleného nováčka z Brušperku a i po remíze 1:1 se vyhřívají na čele krajského přeboru, který pokračuje vloženým kolem již tuto středu (17.00).

Prvním hráčem, který v aktuálním ročníku vyzrál na frenštátského brankáře Blablu byl brušperský Bogdan, jenž zblízka poslal nováčka do poločasového vedení. 

„Pro nezaujatého diváka to bylo určitě zajímavé utkání. V prvním poločase měli domácí asi více šancí, ale ty se střídaly na obou stranách,“ vzpomínal frenštátský hrající asistent trenéra Radim Špaček. Další komplikace pro Beskyd přišla hned zkraje druhé půle, kdy dostali domácí k dispozici pokutový kop, který však orazítkoval jen tyč Blablovy svatyně.

Beskyd se nakonec dočkal srovnání stavu po hodině hry, kdy si na roh Špačka naskočil na přední tyči Klimpar, jenž hlavou překonal Pacanovského. Hosté poté vysunuli do útoku i Waldera, jenž se v zápase dostal to několika příležitostí, ale nebylo mu přáno. Duel tak nakonec vítěze nenašel. 

„Po vyrovnání jsme chtěli strhnout vítězství na svoji stranu a měli jsme pak více ze hry, ale škoda některých nedotažených akcí nebo závarů. V závěru nás ale mohli domácí potrestat z brejku, takže remíza je nakonec asi zasloužená. V zápase jsme trefili třikrát brankovou konstrukci, ale i tak je to pro nás cenný bod,“ konstatoval kapitán Beskydu.

Frenštátské nyní čeká domácí dvojutkání, když už tuto středu hostí celek TJ Havířov-Dolní Datyně a v neděli pak v 16.30 přivítá Polanku nad Odrou, která doposud nasbírala stejný počet bodů. 

Druhý zástupce z Novojičínska v soutěži, kterým je celek Bílovce, se naopak ve středu představí na hřišti Čeladné a v neděli (16.30) cestuje do Háje ve Slezsku.


SK BRUŠPERK – SK BESKYD FRENŠTÁT P. R. 1:1 (1:0)

Branky: 34. Bogdan – 60. Klimpar. ŽK: P. Cigánek, Szkuta – Kovář, Malý, Špaček, Walder, Hajník. Rozhodčí: Lalík – Jurček, Vidlička. Diváci: 170.

Frenštát p. R.: Blabla – Pokorný, Žitník, Kovář, Vaverka – Walder, Špaček, Hajník, Krivčík (56. Bartoň) – Malý – Klimpar. Trenér: Wojnarowský.