Frenštátští těžili od úvodních minut z nebezpečných standardek, které měli na svědomí Špaček s Malým. Už ve 13. minutě si naskočil na rohový kop stoper Bolcek, jenž otevřel skóre nedělní partie. Domácí byli při chuti a v další velké šanci se ocitl Walder.

Bílovec pak udeřil z první vážnější akce, když z pětadvaceti metrů napřáhl Černín, jehož výstavní rána skončila až za zády Blably a rázem se tak začínalo od začátku. Závěr poločasu byl pak v režii Wojnarowského souboru. Přímý kop Malého nejprve vyrazil Nykš, ale po dalším rohu se prosadil hlavou i druhý ze stoperů Žitník, jenž přišel v létě, stejně jako Bolcek, z Rožnova pod Radhoštěm. Těsně před koncem první části pak Nykš fauloval Waldera a z nařízené penalty Klimpar bezpečně zvyšoval již na 3:1.

„V prvním poločase jsme bohužel neuhlídali nebezpečné standardky soupeře, které byly zahrávány velmi kvalitně a to byla velká chyba,“ uvědomoval si bílovecký kouč Martin Štverka.

Domácí se po změně stran soustředili na uhájení vybudovaného náskoku, ale čtvrt hodiny před koncem přišla komplikace, když dostal kousek prostoru Střelec, který přešel před sezonou do Bílovce společně s Bednářem právě z Frenštátu, a jenž si počínal při zakončení znamenitě, když přehodil Blablu a snížil na 2:3. Bílovečtí se chvíli před tím marně dožadovali pokutového kopu, který byl pak v samotném závěru nařízen na druhé straně. Míč si na penaltovou značku postavil opět Klimpar, jenž svůj tým uklidnil gólem na 4:2.

„První poločas byl z naší strany velmi kvalitní a myslím si, že jsme po zásluze vedli o dvě branky, kdy se nám dařily standardky. Ve druhém poločase už to ale z naší strany nebylo úplně ono. Soupeř to otevřel, my jsme se přizpůsobili jeho hře. Věděli jsme o síle našeho bývalého hráče Střelce, který nás potrestal a z utkání bylo ještě drama, když jsme si to sami zkomplikovali. Nakonec jsme to ubojovali a jsme rádi, že jsme potvrdili první místo,“ pochvaloval si těsně po emotivním závěru frenštátský hrající asistent trenéra a kapitán Frenštátu pod Radhoštěm Radim Špaček. Beskyd se nyní bude snažit potvrdit roli favorita na hřišti poslední Staré Bělé, kde hraje v sobotu od 15 hodin.

Ve stejný den i čas pak Bílovec vyzve v domácím prostředí Břidličnou. „Druhý poločas jsme chtěli odehrát daleko kvalitněji a to se nám dařilo. Podařilo se nám vstřelit kontaktní branku, ale více už bohužel ne. K rozhodčím se vyjadřovat nebudu. Svoje hráče musíme hlavně za druhý poločas pochválit a tímhle derby pro nás sezona nekončí,“ zdůraznil šéf bílovecké lavičky.


SK BESKYD FRENŠTÁT P. R. – FK BÍLOVEC 4:2 (3:1)
Branky: 13. Bolcek, 38. Žitník, 44. a 90. obě z pen. Klimpar – 21. Černín, 73. Střelec. ŽK: Nykš, Bednář, F. Tomášek, Ondruš. Rozhodčí: Ochodek – Szwed, Folvarčný. Diváci: 270.


Frenštát p. R.: Blabla – Pokorný, Bolcek, Žitník, Vaverka – Walder (65. Bartoň), Špaček, Kovář (90. Hajník), Jurek (87. Krivčík) – Malý (90. Julínek) – Klimpar (90. Mihál). Trenér: Wojnarowský.


Bílovec: Nykš – J. Tomášek (68. Malina), Bednář, Hradský, Pavlík (87. Halamíček) – Melecký (46. F. Tomášek), Dresler (89. Rulíšek), Ondruš, Černín – Šimíček (90. Dluhoš), Střelec. Trenér: Štverka. 

Běh rodným krajem Emila Zátopka 2018.
V Běhu rodným krajem Emila Zátopka proháněli Češi vítězné Keňany