„Ani jsem se na ty góly moc nenadřel. Prvních dvacet minut jsme měli jasně navrch, a to se projevilo ve skóre,“ začal s povídáním Lubomír Maléř. Dvě trefy mu připravil Pavel Zagol. „Nejdříve mi centrem našel přesně hlavu a třetí branku udělal celou, já zakončoval do prázdné brány,“ vyzdvihl přínos svého spoluhráče, se kterým v minulosti kopal například v opavské devatenáctce, nebo v Ústí u Hranic. Během své fulnecké štace se mu už jednou obdobný střelecký počin povedl. „Ještě když jsme hráli v I.A třídě, dal jsem v jednom utkání pět gólů,“ loví kanonýr v paměti. A kolik by rád dal gólů za celou sezonu? „Důležité je, aby se dařilo celému týmu. Individuální statistiky jsou až na druhém místě. Každopádně, kdybych na konci sezony měl nějakých dvacet branek, vůbec bych se nezlobil,“ svěřil se Lubomír Maléř.

Během své fotbalové kariéry prošel Odrami, hrával i za Jakubčovice, ostravský Baník, Hlučín, Opavu či Ústí u Hranic. „Když se ohlédnu zpět, tak nejvíce pro mě bylo angažmá v Opavě, kam jsem se dostal díky Jaroslavu Rovňanovi. V devatenáctce jsem toho moc nenahrál, hráli jsme o záchranu. V béčku to bylo pak jiné. Tehdy se hrála MSFL, i když se nám nedařilo, hodně mi to dalo. Dokonce jsem se dostal za trenéra Baránka i do přípravy s opavským áčkem, odehrál jsem i dva přípravné zápasy, tím to ale skončilo,“ podotkl Lubomír Maléř. „Docela mě to mrzelo, tak nějak jsem měl v hlavě, že bych se mohl fotbalem i živit. Realita byla jiná, musel jsem si najít práci a tím změnit i fotbalové priority,“ svěřil se fulnecký útočník.

Hrával MSFL a divizi, nyní kope „jen“ krajský přebor. „Ve Fulneku jsem spokojený. Máme skvělou partu, fotbal se tam dělá dobře. Nemám důvod pro změnu. Třeba si v budoucnu divizi vykopeme,“ přemýšlí nahlas. „Navíc v kádru máme fotbalisty, kteří kopali ve vyšších soutěžích, a to i v první lize,“ pokračoval Maléř. Do této skupiny patři i bývalý bundesligový obránce Michal Kovář, který je hrajícím trenérem a v sedmačtyřiceti letech se ještě objevuje v základní sestavě.

„Je to obdivuhodné, že ve svém věku hraje. Je vidět, že byl a je pořád profesionálem. Dobře se o sebe stará a z toho pramení jeho fotbalová dlouhověkost,“ zdůraznil Maléř, který je velkým fanouškem svých rodných Oder. „Kluci v Odrách nemají špatný tým. Chodím se na ně dívat, ale výsledkově se jim tolik v poslední době nedařilo,“ uzavřel nejlepší střelec Fulneku.