Druhé utkání v sezoně – druhé vítězství 2:1! Fotbalisté Nového Jičína zažívají zdařilý vstup do nového ročníku, na který by rádi navázali i v 1. kole poháru MOL Cup, ve kterém hostí účastníka Fortuna národní ligy z Vítkovic. Pohárové utkání má výkop v úterý 14. srpna v 17.00.

Hajného soubor se na Šumperk vrhl od první minuty a odměnou mu byla vedoucí trefa po spolupráci obránců, když Javorek po čtvrt hodině nekompromisní hlavičkou, po centru Kiss Farkase, otevřel skóre sobotní partie. 

Hosté z Jeseníků měli v první půli jedinou vážnou příležitost, která však byla gólová. Po rychlém brejku ale domácí zachránil pohotový brankář Ognjanov. Poté už se hrálo znovu dle not Nového Jičína a navýšit skóre mohl především útočník Pyclík, který však po akci Macíčka napálil pouze tyč.

„S výkonem v prvním poločase jsem velmi spokojený. Bohužel jsme ale vstřelili pouze jednu branku a do druhého poločasu jsme nastoupili tak, jako by se nám nemohli nic stát. Nehráli jsme dobře a všechno korunoval vyrovnávací gól soupeře,“ připomněl trenér novojičínských fotbalistů Pavel Hajný situaci z 66. minuty, ve které Šumperk srovnal střelecký účet zápasu.

Domácí se však z vyrovnání dokázali vzpamatovat a po výborné práci Wolfa přišla chvíle Opatřila, jenž zamířil přesně k tyči a vrátil svému týmu nejtěsnější náskok. Hosté však mohli i podruhé v utkání vyrovnat, ale proti šanci Macury byl připraven pohotový Ognjanov. 

„Po vyrovnání jsme naštěstí přidali a po pěkné akci se nám podařilo vstřelit vítěznou branku. Je to pro nás velmi důležité vítězství. Teď nás čeká pohár s Vítkovicemi a věřím, že to favoritovi nedáme zadarmo,“ přeje si Hajný.

V pokračování divize pak cestuje Nový Jičín v neděli dopoledne do Ústí u Hranic, kde má utkání výkop v 10 hodin.

FK NOVÝ JIČÍN – FK ŠUMPERK 2:1 (1:0)

Branky: 15. Javorek, 79. Opatřil – 66. Podhorný. ŽK: Opatřil, Kiss Farkas – Macura, Ševčík, Rozsíval, Bernard. Rozhodčí: Dudek – Krupa, Lukašík. Diváci: 116.

FK Nový Jičín: Ognjanov – Wolf, Javorek, Nippert, Kiss Farkas – Urbanovský (72. Preči), Švec, Juříček, Macíček – Opatřil (88. Mička) – Pyclík. Trenér: Hajný.