Pro fanoušky skvělý zážitek, trenérům v takových zápasech občas hrůzou vstávají vlasy na hlavě. Utkání Nového Jičína na hřišti Dětmarovic se s trochou nadsázky odehrálo bez obran, existovaly jen útok. „Takové utkání jsem dlouho nezažil. Skončilo to sice 5:3, ale klidně to mohlo být třeba 12:10 pro nás,“ kroutil hlavou po utkání trenér Nového Jičína Pavel Hajný.

Už začátek zápasu byl příznačný. Hned ve čtvrté minutě se z jedné z první šancí trefil po centru z pravé strany Jan Smolarčík z voleje. Stejný hráč přidal v 30. minutě další branku, tentokrát se trefil krásně z osmnácti metrů z přímého kopu.

„Pak jsme mohli jít do přečíslení v podstatě dva na brankáře, ale to jsme nevyužili a soupeř nás hned vzápětí potrestal,“ zmínil Hajný branku Macka na 1:2 z rohového kopu.

I dál měly oba týmy hodně šancí a jednu z nich se podařilo využít hráčům Nového Jičína. Po centru z levé strany se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Vojtěch Vokoun a vrátil Novému Jičínu dvoubrankové vedení.

To však hostům ani tentokrát do přestávky nevydrželo, za Dětmarovice snížil na 2:3 Michal Tomáš.

„Ve druhém poločase zápas pokračoval ve stejném módu, opět bylo množství šancí na obou stranách,“ komentoval Hajný.

V jednašedesáté minutě se mohl opět radovat, když se prosadil levý obránce Tomáš Wolf. „Soupeř to ale pořád nevzdával, bylo to stále otevřené a povedlo se mu znovu snížit,“ řekl Hajný. Kontaktní branku na 3:4 obstaral domácí útočník Daniel Řepek.

„Rozhodující moment utkání se odehrál až v nastaveném čase, kdy se zpoza šestnáctky trefil podruhé v zápase Vokoun. Pak už se utkání celkem v klidu dohrálo do konce,“ shrnul závěr zápasu trenér Hajný.

„Pro trenéra takovýto zápas není ideální, ale když se podíváte na zápasy Dětmarovic, oni takto prostě hrají,“ glosoval Hajný. „Dávají hodně branek, ale také jich hodně dostávají. I dneska pořád útočili ve velkém počtu. My se snažíme nedělat zbytečné chyby v obraně, ale nedaří se nám toho stále vyvarovat. Naštěstí ty branky pořád dáváme,“ je si vědom nedostatků v obranné fázi svého mužstva Hajný.

V příštím kole čeká Nový Jičín domácí utkání proti silným Hranicím. „Doma se nám nedaří, ale někdy se to zlomit musí. Snad se to povede,“ uzavřel Hajný.

DĚTMAROVICE – NOVÝ JIČÍN 3:5 (2:3)

Nový Jičín: Šupolík – Wolf, Švec, Nippert, Farkas – Macíček, Juříček, Vokoun, Hurta (71. Klepáč) – Staněk (88. Urbanovský) – Smolarčík (81. Preči).

Branky: 35. Macko, 43. Tomáš, 84. Řapek – 4. a 30. Smolarčík, 41. a 90.+1 Vokoun, 61. Wolf. Rozhodčí: Kostelník – Volek, Šimoník. ŽK: 18. Uher, 87. Tomáš – 73. Smolarčík, 81. Staněk. Diváci: 150.