Na první místo Nový Jičín už příliš reálně pomýšlet nemůže, na vedoucí Slavičín po víkendu stále ztrácí pět bodů, přičemž do konce soutěže zbývají už jen poslední dvě kola. Nový Jičín by potřeboval další dvě vítězství a Slavičín by mohl získat maximálně bod, poté by se svěřenci Pavla Hajného dostali na první místo díky lepší vzájemné bilanci.

O mnoho reálnější je však bitva o druhou pozici. Na Frýdlant nad Ostravicí Novojičínští ztrácí jen bod a sezonu zakončí na domácím hřišti právě s tímto soupeřem.

Aby na druhé místo mohl Nový Jičín i dál pomýšlet, bylo potřeba v sobotu porazit doma Kozlovice. To se povedlo, modro-bílé barvy oslavily vítězství 2:0 a navázaly na úspěšnou středeční dohrávku s Hranicemi, které porazily 2:1.

Do utkání s Kozlovicemi, které se odehrálo za nádherného jarního počasí, vstoupil Nový Jičín velice dobře, po zahřívací první pětiminutovce začal postupně diktovat tempo hry. A vytvářel si i šance. Otevřít skóre zápasu mohl zhruba po dvaceti minutách hry Macíček, ale jeho střelu z blízka dokázal hostující brankář vyrazit.

Úvodní branky se ale nakonec domácí přeci jen ještě v prvním poločase dočkali, když dostal od Wolfa přihrávku na hranici vápna Smolarčík, rychle se s míčem otočit a prudkou přízemní střelou se trefil přesně k tyči.

„První poločas a začátek druhého byl z naší strany solidní,“ pochvaloval si trenér Nového Jičína Pavel Hajný. „Pak asi od 55. minuty ale soupeř převzal iniciativu, což jsme nechtěli, zbytečně jsme zalezli. Na to jsem kluky upozorňoval,už na konci prvního poločasu, kdy jsme míč neudrželi a zbytečně jsme ho ztráceli,“ glosoval Hajný, že zejména druhý poločas nebyl pro jeho tým vůbec snadnou záležitostí.

První desetiminutovka ještě domácím vyšla, ale ani po centru Staňka, ani po hlavičce Macíčka uklidňující druhá branka nepadla. A pak už pomalu začínali přebírat iniciativu domácí.

Ta však byla většinou pouze přízemní, až na výjimky se hráči Kozlovic do zakončení nedostávali.

Dvacet minut před koncem zápasu ovšem mohlo být vyrovnáno. Po rohovém kopu z levé strany se do vzduchu pověsil Číhal a hlavou překonal brankáře Šupolíka, jenže na brankové čáře stál pozorný Vokoun a hlavou zabránil už takřka jistému gólu.

Zatímco Kozlovice svou tutovou šanci neproměnili, hráči Nového Jičína se dočkali a v 87. minutě si zajistili klidnější závěr duelu, když se od obránce odpoutal Macíček a střelou k tyči navýšil na 2:0.

NOVÝ JIČÍN – KOZLOVICE 2:0 (1:0)

Nový Jičín: Šupolík – Wolf, Švec, Nippert, Kiss Farkas – Macíček, Juříček, Vokoun (90. Palla), Hurta (76. Klepáč) – Smolarčík (70. Preči), Staněk.

Branky: 33. Smolarčík, 87. Macíček. ŽK: 0 – Galetka. Rozhodčí: Volek – Zavřel, Pospíšil. Diváci: 85.