„Když se ptáte na úplnou novinkou, tak to je zavlažování hrací plochy,“ začal povídání petřvaldský kouč Jiří Halamíček. „Celkově chceme naše zázemí vylepšit. Rádi bychom vybudovali tréninkovou plochu. Vše se ale bude odvíjet od financí. Vizi máme,“ podotkl šéf trenérské lavičky.

Hráčský kádr doznal změn. Do týmu přišli borci jako Martin Švec. Devětatřicetiletý stoper naposledy působil v divizním Valašském Meziříčí. Odchovanec Hrabůvky si vyzkoušel i druhou ligu. Během své kariéry prošel například Fulnekem, Novým Jičínem, Třincem nebo Opavou. O osm let mladší Tomáš Vengřinek prošel ostravským Baníkem, dokonce nastupoval i za mládežnické reprezentace. V minulosti kopal také za Třinec, Hlučín, Senici a Frýdek– Místek. Jeho poslední štací bylo Řepiště.

A to není zdaleka vše. Do středu zálohy získal trenér Jiří Halamíček Milana Urbana. Jedná se o bývalého hráče Bruntálu. Třiadvacetiletý fotbalista hrával také za ostravský Baník, Valašské Meziříčí a Polanku. Vyzkoušel také jak chutná fotbal v Rakousku.

Do obrany přichází Petr Plešek, který se v týmu potká se svým starším bratrem Janem. Třicetiletý obránce je odchovancem Straníku. Prošel si Novým Jičínem, Fulnekem, Valašským Meziříčím a Všechovicemi.

Petřvaldští sáhli i po mladých hráčích. Angažovali devatenáctiletého útočníka Tomáše Bernatského. Odchovanec Hukvald oblékal také dresy Brušperku, Vítkovic a naposledy Hlubiny. Stejně starý Sebastian Gryc prošel Baníkem, Vítkovicemi, Hlučínem a Slováckem. Trenér Halamíček momentálně ještě zkouší mladého Marka Puchalu z Hlučína.

Petřvaldští nechtějí nic ponechat náhodě. Mají posilu i do realizačního týmu, a to maséra Pavla Kudlíka. Naopak petřvaldský dres už nebudou oblékat Palatický, Talián, Hadaš a Kutáč.

A jak to vypadá s klubovými ambicemi? „Změn v kádru proběhlo celkem dost. Herně si to ještě musí sednout. Chceme ale hrát nahoře a zkusit se porvat o postup,“ nastínil Jiří Halamíček, který k velkým favoritům soutěže řadí Pustou Polom a Český Těšín. „Černým koněm podle mě bude nováček ze Stonavy,“ podotkl trenér Petřvaldu na Moravě.

Do sezony vstoupí Halamíčkův výběr domácím duelem s Pustou Polomí. „Hned na úvod nás čeká těžký oříšek. Bude to velká bitva, která bude mít náboj. Trenér David Štverka u nás působil. Navíc několik hráčů Polomi oblékalo náš dres,“ zakončil povídání šéf petřvaldské lavičky.