Po nepovedeném prvním poločase směřovali k první porážce v sezoně, ale po změně stran přidali a po parádním obratu přidali již sedmé vítězství v sezoně, ve které stále ještě nepoznali hořkost porážky. Frenštátští fotbalisté zlomili Šenov až v samotném závěru, kdy o výhře rozhodl mladík Bartoň.

Beskyd vstoupil do utkání lépe, ale větší aktivitu z úvodní dvacetiminutovky nepřetavil ve vedoucí trefu. Jako první tak udeřili hosté, když se po standardce prosadil hlavou zkušený forvard Jarmil Kopel.

„Škoda, že se nám v úvodu nepodařilo proměnit žádnou šanci. Místo toho nás hosté z ojedinělé akce potrestali. Nepodařilo se nám dát úvodní branku a místo toho jsme inkasovali. To nás trošku zmrazilo, protože jsme pak hráli něco jiného než to, co nám je nám vlastní. Do konce poločasu jsme hráli fotbal, který neměl naději na úspěch a skoro k ničemu vážnému jsme se nedostali,“ vracel se k průběhu nedělního střetnutí frenštátský hrající asistent Radim Špaček.

Zkraje druhé půle měli hosté velkou možnost, jak své vedení navýšit, ale místo toho přišlo vyrovnání Frenštátu, které zařídil, po faulu na Waldera, proměněnou penaltou Klimpar. Když už se duel blížil k remíze, tak přišla chvíle Bartoně, jenž po individuální akci, navíc netradičně levačkou, překonal mladého brankáře Klimszu a zařídil tak obrat Wojnarowského družiny. Domácí výhru pak ještě v nastaveném čase zpečetil po akci Malého Vaverka.

„Soupeř tam měl ve druhé půli velkou šanci na druhý gól. To už by pro nás bylo složité. Hosté hrozili hlavně ze standardních situací. Náš výkon sice nebyl optimální, ale každé vítězství se cenní, zvláště když se nedaří. Jsme rádi, že se nám podařilo urvat tři body, ale s tímhle výkonem bychom proti Čeladné neuspěli,“ připomněl Špaček sobotní hit rivalů o 1. místo.

„Chtěl bych pozvat naše diváky na beskydské derby. Bude to mít grády. Těšíme se na to a věřím, že se dobře připravíme. Zatím se nám daří a rádi bychom v tom pokračovali,“ doplnil kapitán frenštátského Beskydu. O motivaci postaráno bude mít zvláště Walder, jenž se vrátil pod Radhošť právě z Čeladné.

SK BESKYD FRENŠTÁT P. R. – SK ŠENOV 3:1 (0:1)
Branky: 54. Klimpar z pen., 88. Bartoň, 92. Vaverka – 24. Kopel. ŽK: Pokorný, Vaverka – Kopel, Koďousek, Hanauer. Rozhodčí: Svoboda – Futerko, Čuba. Diváci: 260.

Frenštát p. R.: Blabla – Pokorný, Bolcek, Žitník, Vaverka – Walder (91. Mihál), Špaček, Kovář (75. Bartoň), Jurek – Malý – Klimpar (90. Krivčík). Trenér: Wojnarowský.