Nejprve uprostřed minulého týdne porazili ve vloženém kole na domácím trávníku celek TJ Havířov-Dolní Datyně 3:1 (Žitník, Bartoň, Malý) a před vlastními fanoušky se pak mohli radovat ze zisku tří bodů i v neděli, když si poradili se silnou Polankou.

Fotbalisté Frenštátu pod Radhoštěm tak potvrdili výtečné výkony z úvodu ročníku, na které by rádi navázali i v sobotu, kdy hrají od 16 hodin u nováčka z Hlubiny.

Polanka zvládla start do sezony rovněž výtečně a tak se hrála pod Radhoštěm kvalitní partie, která však nenabídla příliš vyložených šancí. Hosté zahrozili v první půli hlavičkou po rohovém kopu, ale tuto situaci hasil na brankové čáře stoper Žitník. Beskyd mohl naopak poslat do vedení Klimpar, ale po přihrávce Waldera vyrážel jeho pokus Řehulka.

I po změně stran se hrálo především mezi oběma šestnáctkami, a když už se duel blížil k bezbrankové remíze, podnikli Frenštátští rozhodující kontr, ve kterém měl hlavní prsty hrající asistent trenéra Radim Špaček, jenž spolu se spoluhráčem Romanem Vaverkou, absolvoval od pátečního večera náročný extrémní závod Beskydská sedmička.

Jednu z posledních akcí rozjel brankář Blabla, jenž udržel již čtvrté čisté konto v sezoně, a který našel Klimpara. Ten pláchl po křídle a přihrál Špačkovi, jenž si na přední tyči zpracoval míč a podél gólmana Řehulky zařídil vítěznou euforii, na které mu nic neubrala ani žlutá karta za vysvlečený dres. 

„Dlouho se nám nepodařilo Polanku porazit, takže jsme chtěli tuto negativní bilanci konečně změnit. Nakonec se nám podařilo rozhodnout v závěru po rychlé akci, takže velká euforie,“ vracel se k cennému vítězství hrdina nedělního střetnutí, jehož trenér Wojnarowský poslal na plac až na závěrečných dvacet minut. 

„Podobně jako vloni jsme zvládli Beskydskou sedmičku za nějakých devatenáct hodin. Máme trošku zúžený kádr, navíc jsem se necítil tak hrozně, takže jsem šel alespoň na lavičku,“ vysvětloval motor frenštátské ofenzivy.

„Zvládli jsme teď oba domácí zápasy, takže jsme velmi spokojeni. Pohled na tabulku je samozřejmě výborný, ale jdeme kolo od kola. Teď pojedeme s pokorou do Hlubiny,“ uzavřel nejzkušenější člen Beskydu.

 

SK BESKYD FRENŠTÁT P. R. – FK SK POLANKA NAD ODROU 1:0 (0:0)
Branka: 89. Špaček. ŽK: Bolcek, Klimpar, Jurek, Špaček – Miko, Ševčík. Rozhodčí: Vidlička – Jurček, Tomšík. Diváci: 160.

Frenštát p. R.: Blabla – Pokorný, Bolcek, Žitník, Krivčík – Walder (80. Hajník), Kovář, Bartoň (90. Mihál), Jurek (71. Špaček) – Malý – Klimpar. Trenér: Wojnarowský.