„Podávali jsme střídavé výkony. Dokázali jsme odehrát výborný zápas a následně vyhořet. Neviděl jsem v našem podání zápas, který bychom prohráli a hráli v něm dobře. Prostě, když se nám to nepovedlo, tak hned ve všech směrech,“ započal povídání hrající kouč Fulneku Michal Kovář. „Máme v kádru kluky, kteří mají na to podávat stabilně kvalitní výkony, ale to se neděje,“ mrzí kouče. „I když v některých zápasech jsme měli problémy se sestavou, ať už z pracovních nebo zdravotních důvodů. Na tato se ale nechci vymlouvat,“ podokl Kovář. „Hlavním naším cílem před jarní části je nastavit tým na stabilní výkony,“ řekl ještě.

Změny v kádru fulneckého týmu se očekávat spíše nedávají. „Neplánujeme příchod dalších hráčů a nemám informace, že by někdo chtěl odejít jinam,“ poznamenal obránce se zkušenostmi z německé Bundesligy.

Dosavadní vývoj soutěže ukázal, kdo bude útočit na postup. „Bílovec už před sezonou jasně deklaroval, že chce postoupit. Podle toho vypadala i jeho přestupová politika. Řeknu to takhle, kdyby nepostoupili, byl by to pro ně průser,“ poznamenal Michal Kovář, který fotbalově vyrostl v olomoucké Sigmě. A co ambice Fulneku pro větší část sezony? „Každý chce hrát nahoře. Chceme komplikovat co nejvíce život týmům ze špičky,“ nastínil trenér.

Michal Kovář žije na Hané, chodívá také na zápasy krajského přeboru Olomouckého kraje. „Mohu říci, že ten Moravskoslezský má větší kvalitu. Hraje v něm i více fotbalistů z vyšších soutěží,“ srovnává fotbalový veterán.

Ač už je Michalu Kovářovi sedmačtyřicet, stále ještě aktivně hraje. V několika zápasech nastoupil dokonce v barvách Fulneku v základní sestavě. „Nebylo zbytí, chyběli nám hráči. Musím ale přiznat, že jsem si rád zahrál,“ pousmál se Kovář a dodal: „Mám dobrého parťáka na lavičce Pavla Jurču, od kterého mám výbornou zpětnou vazbu.“

Střelci Fulneku

8 – Lubomír Máleř

3 – Jakub Černín, Jan Šesták

2 – Petr Ďurica

1 – Michal Kovář, Martin Zagol, Pavel Zagol, Ladislav Vašina