Parádní výkony frenštátského Beskydu v novém ročníku pokračují. Tentokráte si fotbalisté z pod Radhoště dojeli pro plný bodový zisk na hřiště nováčka z Hlubiny, kde zvítězili 3:1 a připsali si již šesté vítězství v sezoně.

Povedený nástup zařídil na Ostravsku útočník Klimpar, jenž využil nedorozumění v domácí defenzivě a překonal Noska. Domácí Unie však z první vážnější akce srovnala, když se prosadila po standardní situaci. Rozjetý soubor trenéra Wojnarowského si ale vzal náskok co nevidět zpět, když se Malý zbavil dvou protihráčů a našel Špačka, jenž pravačkou zařídil opětovné vedení. 

„Po vyrovnání jsme byli trošku zaskočení a domácí byli chvíli na koni. Bylo pak hodně důležité, že jsme si ještě v prvním poločase vzali vedení zpět,“ uvědomoval si frenštátský hrající asistent trenéra a kapitán Radim Špaček.

Lídr pak i ve druhém dějství pokračoval v aktivní hře a rázný krok k vítězství udělal v 66. minutě, ve které Klimpar utekl po křídle a přihrál Špačkovi. Ten potvrdil, že má v posledních utkáních čich na důležité trefy, když při zakončení dloubl domácího muže s rukavicemi a poslal svůj celek do vedení 3:1. Domácí pak ještě vážněji zahrozili v jednom případě, ale pozorný Blabla vytěsnil střelecký pokus Hlubiny na tyč. Žádné drama se tak nekonalo.

„Vezeme se na vítězné vlně a chceme se na ni co nejdéle udržet. Ceníme si každého bodu. Soupeř nebyl vůbec špatný, ale myslím si, že jsme měli více ze hry a měli jsem i více vyložených šancí. Třetím gólem jsme domácí zlomili,“ poznamenal frenštátský středopolař. 

Vedoucí celek krajského přeboru nyní hostí v neděli (16.00) Šenov. „Další těžký soupeř, ale soutěž je nesmírně vyrovnaná. Chceme to zvládnout tak, ať pak můžeme jít na následující dva zápasy proti Čeladné a Bílovci, které jsou pro nás hodně prestižní, s otevřeným hledím. Tam se asi bude lámat chleba,“ nahlédl Špaček směrem k nejbližším týdnům.

TJ UNIE HLUBINA – SK BESKYD FRENŠTÁT P. R. 1:3 (1:2)
Branky: 30. Klíma – 35. a 66. Špaček, 14. Klimpar. ŽK: Hyrník, Sasko – Špaček. Rozhodčí: Tomšík – Šujan, Janáč. Diváci: 77.

Frenštát p. R.: Blabla – Pokorný, Bolcek, Žitník, Vaverka (84. Krivčík) – Bartoň (81. Hajník), Špaček, Kovář, Jurek (90. Walder) – Malý – Klimpar (86. Mihál). Trenér: Wojnarowský. 

Bílovecký celek kapitána Ondruše (vpravo) uhrál v domácím dvojutkání čtyři body.
Bílovec se doma rozstřílel a nasadil bůra