Okresní část poháru Fotbalové asociace České republiky (FAČR), do které se mohou přihlásit týmy od nejnižší soutěže až po krajský přebor, a které se letos zúčastnilo 19 týmů, již zná své finalisty.

Prvním z nich se stal účastník Okresního přeboru z Velkých Albrechtic, který měl v semifinále volný los, a který předtím vyřadil Odry (4:2), Mankovice (2:1) a Stachovice (2:1 po PK).

Velké Albrechtice se svého finálového soupeře dozvěděly uprostřed minulého týdne, kdy Studénka, která je rovněž účastníkem Okresního přeboru, před dvěma stovkami diváků hostila přední celek I.B třídy FK Starý Jičín. 

V atraktivním duelu vedli domácí po hattricku kapitána Buriana již 3:0, ale Starý Jičín ještě do přestávky srovnal. Studénečtí si pak v 79. minutě vzali vedení nazpět, ale hosté v první minutě nastavení poslali dramatický duel do penalt, ve kterých byla úspěšnější Studénka, která v předchozí fázi odsunula z cesty Bartošovice (7:2), poté si vyšlápla na Jistebník (2:1 po PK) a ve čtvrtfinále pak měla volný los.

Základ nového mostu přes řeku Lubinu v Příboře bude z pěti dílů vyrovených z ultra vysokohodnotného betonu.
Přes Lubinu položili základy lávky

Finále okresní části poháru FAČR se hrávalo pohárovým systémem na dvě utkání. Letos se však vedení Okresního fotbalového svazu (OFS) Nový Jičín rozhodlo pro změnu. 

„Chtěli jsme finále nějakým způsobem zatraktivnit a takovým to způsobem se hraje například finále v okrese Opava. Na losovacím aktivu jsme se zeptali klubů, zdali by s touto změnou měli problém a nikdo nic nenamítal, takže jsme se ve spolupráci s TJ Nový Jičín a FK Nový Jičín rozhodli pro jedno finálové utkání,“ informoval předseda OFS Nový Jičín Antonín Patka, jenž věří, že bude mít nový model finále úspěch. 

„Rádi bychom z toho udělali tradici. Ale pokud se to třeba úplně neujme, tak budeme hledat ještě další model. Ale momentálně se nám to jeví tak, že by to pro kluby mohlo být atraktivní,“ doplnil Patka.

Finálové utkání se tak odehraje ve středu 12. září od 16.30 na stadionu divizního FK Nový Jičín. V případě nerozhodného výsledku budou ihned následovat pokutové kopy a vstup na utkání je zdarma. 

FK Nový Jičín – 1. FC Viktorie Přerov 4:0 (2:0)
Spanilá jízda Nového Jičína pokračuje! Šesté utkání, šestá výhra