„Za pět branek jsem rád. Ale bez svých spoluhráčů bych je nenastřílel,“ pronesl skromně Marek Mitáš. „V utkání jsem měl dokonalý servis. Můj parťák Marek Valík hru skvěle roztahoval do krajů a já dostával dobré balony, které se mi dařilo proměňovat v góly, “ pokračoval v povídání. Během své kariéry odchovanec Suchdolu nad Odrou nastřílel docela dost branek. „Nějaké hattricky mi tam v mládežnických kategoriích padly, ale že bych dal pět gólů, to ne,“ pokračoval v povídání.

Jasno má o tom, že pět gólových tref ho bude něco stát. „Je mi jasné, že kluci něco budou chtít. Ale po zápase to bylo strašně rychlé, spěchal jsem totiž na rodinnou oslavu,“ vysvětloval fotbalista, který krom mateřského Suchdolu nad Odrou kopal také za Sokol Vrážné. Od roku 2019 patří Tatranu Mankovice.

Za celou loňskou sezonu nastřílel jednadvacetiletý útočník sedm branek. „Je to dáno tím, že jsem řadu zápasů vynechal. Stihl jsem jich odehrát snad něco okolo deseti. Sportem číslo jedna je pro mě florbal,“ svěřil se mladý útočník.

Ve sportu s dírkovaným míčkem se realizuje jak trenérsky, tak hráčsky. Právě koučování ho bere hodně. „Chytla mě trenéřina. V Přerově pracuji u mládeže,“ přiblížil Marek Mitáš. Florbal hraje i aktivně, a to za celek Warriors Nový Jičín. „Je to náročné. Snažím se florbal skloubit s fotbalem. Ale musím přiznat, že fotbal je až druhým v řadě,“ zakončil své povídání.