Důvod angažovat se v projektu byl jednoduchý. „Zapojili jsme se do toho v loňském roce, kdy byla masivnější kampaň a začali jsme se o to zajímat s tím, že máme svou hospodu, kam chodíme po zápase na pivo a čepuje se tam Gambrinus. Proto jsme si říkali, že bychom to mohli vyzkoušet, přihlásili jsme se tam,“ odhalil vedoucí A-mužstva Miroslav Pella s tím, že program klubu poskytl i benefity, jako dresy či sud piva.

„K tomu je tam i dlouhodobá soutěž, do které se zapojujeme. Myslím si, že zatím to funguje bezvadně. Co bylo slíbeno a dohodnuto, platilo, takže jsme spokojeni,“ dodal Pella. Jiný celek z kraje – Kovohutě Břidličná – si před časem zahrál proti tehdy prvoligové Jihlavě. Tak daleko v Krásných Loučkách ještě nejsou.

„Zatím jsme tam čerstvě. Za podzimní část jsme ale vyhráli zájezd na fotbalovou ligu. Celkově jsme ale teď na umístění, které by nám zaručovalo tréninkovou jednotku s elitním českým koučem, což by bylo pro hráče velmi prospěšné. Ještě uvidíme, na co nám nakonec budou body stačit,“ popsal Pella.

Klub z městské části Krnova se dlouhodobě profiloval jako okresní, v posledních sedmi letech ale prožívá zřejmě své nejslavnější období v historii, která se píše od roku 1946, a dokonce se dostal do I.A třídy. Z ní však v minulém ročníku spadl. „Snažíme se pracovat hlavně s mládeží, i když víme, že je to dnes složité. Hlavně na vesnicích nebo v malých městských částech. Daří se nám ale mládežnické kategorie slušně naplňovat, jen bohužel nemáme dorost,“ prozradil.

Drtivou část A-týmu tvoří hráči, kteří mají zkušenosti i z divize či krajského přeboru. „Hodně jsme ovlivněni Krnovem. Spousta fotbalistů, kteří už neměli výkonnost nebo nechtěli absolvovat tréninkové dávky na úrovni divize či krajského přeboru, tak zamířila k nám,“ přiznal Miroslav Pella.

„Jsme ale rádi, že dnes to nejsou jen třicátníci, ale zájem tady hrát mají i mladší kluci, kteří jsou tu na rozehrání nebo v případě, že zatím jejich výkonnost není na krajský přebor,“ doplnil na závěr vedoucí mužstva.

Arbitr Pavel Julínek (uprostřed).
Poznámka Aleše Uhra: Hochštapler s píšťalkou