Fotbalový klub SK Kostelec slaví v tomto roce 100. výročí založení klubu a v souvislosti s tím připravil několik sportovních a kulturních akcí. Kromě plesu, výstavy a oslav na hřišti, kde se hlavní program skládal ze zápasů mládeže i soutěžního utkání místního áčka, se odehrálo i benefiční klání mezi domácím týmem a hráči z Real Topu Praha.

„Je to pro nás významná událost a chceme navázat na historii klubu, která tady byla. Hrály se tu krajské soutěže, v posledních letech pracujeme systematicky s mládeží a aktuálně máme mládež od přípravky do starších žáků. Chtěli bychom pokračovat v nastaveném trendu a vybudovat tu všechny mládežnické kategorie,“ nastínil předseda oddílu Jiří Vedral, který sám oblékl dres kostelecké gardy.

David Lafata v zápase Olešník - Hluboká nad Vltavou
Kde skončil kanonýr Lafata? Na vesnici i brání, pomsta za zlomenou nohu nevyšla

Na hřišti se proti němu postavili například herci Jiří Ployhar, Ladislav Hampl, Jakub Šorm, Matouš Rajmont, moderátoři a komentátoři Jaromír Bosák, Milan Štěrba a z řad sportovců Nicolas Husenský, Michal Hamršmíd, Marek Nikl nebo Pavel Šultés. Nechyběl ani neúspěšný kandidát na prezidenta republiky Karel Diviš a součástí týmu byl i nejlepší střelec české fotbalové reprezentace Jan Koller.

„Už jsem se těšil na letní sezonu, až budeme zase takhle jezdit na tyhle charitativní zápasy. Tím, že se účastníme, pomůžeme i dobré věci,“ pochvaloval si bývalý vynikající útočník.

Bubny i skandování

Celkem se vybralo 100 tisíc korun pro nemocnou Marušku z Konojed, která trpí dětskou mozkovou obrnou. Tato částka jí umožní absolvovat účinnou léčbu na Slovensku.

„To je skvělé, právě proto to děláme. Další plus je, že se trošku proběhneme a zpotíme. Podobné zápasy jsou důležité i pro lidi. Je to skvělá akce,“ byl spokojený Marek Nikl, bývalý obránce Bohemians.

Kostelecká garda, kterou za pomoci bubnu a skandování podporovala místní mládež, ale nedarovala výběru hvězd nic zadarmo. V zápase šla jako první do vedení a po srovnání si vzala svůj náskok zpět. Real Top ovšem ukázal svoji kvalitu a zvítězil 5:4. K vidění byly pěkné branky i parádní gólová přihrávka od herce Ladislava Hampla.

Z fotbalového utkání Červených Janovic, v akci Tomáš Řepka
Které pivo vládne na fotbale? Podívejte se na Švancaru, Baroše i zkrat Řepky

„Domácí hráli výborně, skončilo to o gól a mohlo to skončit i obráceně. Šance byly na obou stranách. Skvělé. Zahráli jsme si a jsme spokojení,“ pochválil kostelecký výběr Nikl.

„Hráli velmi dobře. Jsou to bývalí hráči, kteří hráli vyšší soutěže. To bylo znát, na hřišti o sobě věděli. Užili jsme si to jak my na hřišti, tak snad i diváci,“ přidal Koller, který znovu ukázal, že i v padesáti letech to v sobě stále má. Není divu, vždyť fotbalová léta si po profesionální kariéře ještě prodlužuje ve své domácí Smetanově Lhotě.

Oslava na žízeň

„Letos jsem odehrál přes půlku zápasů v sezoně. Když mám čas, jsem tam a jsem zdravý, tak vždycky rád vypomůžu,“ vyprávěl bývalý hráč Sparty, Dortmundu nebo Monaka, jenž už se těší na další podobná fotbalová zastavení, kterých bude léto plné.

Jakub Podaný, Hřebeč - Doksy (Pivo, párek a Liga mistrů).
Za televizní hvězdou: Podaný měl na vesnici problém, bývá to divočina

„Léto budu trávit aktivně. Začínají exhibiční zápasy, takže budu léto trávit těmi a jinými sporty,“ prozradil.

Možnost zahrát si proti legendárnímu střelci ocenili i hráči domácího výběru. „Já jsem proti němu hrál už asi potřetí nebo počtvrté. Je vždycky radost si proti němu zahrát. Je vidět, že to v něm pořád je,“ vyprávěl kostelecký Petr Nádraský.

Porážka o gól tak Kostelec vůbec nemrzela. „Soupeř se přizpůsobil naší výkonnosti, to se mi líbilo. V takových utkáních vůbec nezáleží na výsledku, ale na tom, aby se lidi pobavili, my si zahráli a udělali si žízeň. Teď to půjdeme oslavit,“ zakončil domácí fotbalista.