Nejprve skóroval Tomáš Ostrák z Kolína nad Rýnem, vítěznou branku vstřelil olomoucký záložník Tomáš Zlatohlávek.

„Výsledek neřeším. Utkání splnilo účel. Viděl jsem v akci všechny hráče. Bylo to dobrá konfrontace, zajímavý test,“ prohlásil otrokovický kouč Michal Hubník.

Tipliga. Vyhrajte sud piva a lístky na zápas s Anglií.
Vyhrajte s TIP ligou sud a ještě lístky na zápas fotbalové repre proti Anglii

Trenér domácího týmu ve středečním přípravném utkání postrádal Tomáše Mlýnka a Dominika Pěničku, kteří si plnili studijní povinnosti. Mimo hru je dlouhodobě zraněný Jakub Červenka.

První poločas zvědavé fanoušky moc nenadchl. Šancí i zajímavých momentů bylo málo. Reprezentační devatenáctka, jejíž dres navlékl také zlínský talent Patrik Slaměna, zahrozila pouze střelou Kušeje do náruče připraveného gólmana Semanka a ranou Honiga vysoko nad.

Viktorka udeřila ze své první velké příležitosti. Ve 38. minutě se z trestného kopu parádně trefil Hladík. Ten svoji ránu poslal nechytatelně k zadní tyči.

Gólman Kozlovic Petr Kadlec
Fotbal a Linkin Park. Vrátí se "kozlovický Chester" do brány?

Otrokovice mohly hubený náskok do přestávky ještě navýšit, ale Kiška na centr Hladíka nedosáhl.

Aktivní Hladík se do zakončení dostal také v úvodu druhé půle, gólman byl však pozorný.

Česká devatenáctka po prostřídání ožila a výsledek dvěma brankami v rychlém sledu otočila. Vyrovnání po brejkové akci zařídil Ostrák, bleskový obrat pak po standardní situaci završil Zlatohlávek.

Třetí tým MSFL se ve zbytku utkání snažil o vyrovnání, druhý gól ale nevstřelil. Střela Jasenského mířila pouze do rukavic gólmana. Mládežnický reprezentační výběr mohl v závěru své vedení ještě navýšit, ale střídající brankář Hrnčiřík spoluhráče podržel a jednou mu pomohlo také břevno.

Fotbalista Jan Šohaj (v zeleném dresu) v zimě přestoupil z Otrokovic do Jablonce.
Odvážný Šohaj míří do Jablonce. Z Otrokovic by rád vyskočil až do ligy

Otrokovičtí fotbalisté tak v posledním přípravném zápase prohráli 1:2. Druhou polovinu sezony odstartují v sobotu dopoledne doma proti vedoucí Líšni. Utkají začíná v 10.15.

Český reprezentační výběr do 19 let v rámci březnového srazu odehraje elitní fázi kvalifikace o postup na evropský šampionát v Anglii. Parta hlavního kouče Jan Suchopárka se kromě domácího celku utká také s Dánskem a Řeckem.

FC Viktoria Otrokovice – Česká republika U19 1:2 (1:0)

Branky: 38. Jan Hladík – 50. Tomáš Ostrák, 56. Tomáš Zlatohlávek,

Otrokovice: Semanko (69. Hrnčiřík), Malý (63. P. Červenka), Markovič (63. Koňařík), Přikryl, Telnar, Jasenský (77. Skopal), Hladík (71. Kolenič), Kiška (63. Bahounek), Kutáč, Vašulka (46. Fiala), Buchlovský (46. Smékal).

Milan Barteska (ve žlutém) stále umí převyšovat podstatně mladší protihráče.