„Vnímáme, že fanouškům Baníku se opakovaně daří pronášet na stadion velké množství pyrotechniky. V poslední době jsme u ostravských fanoušků zaznamenali dokonce použití vystřelovacího typu pyrotechniky, které může vést k velmi vážnému ohrožení zdraví samotných diváků i aktérů utkání,“ sdělil prostřednictvím dnešního komuniké předseda disciplinárky Richard Baček.

Kromě peněžitého trestu došlo i na hrozbu uzavření sektorů D3 a D4 (kotel) na Městském stadionu ve Vítkovicích, kde Baník své domácí zápasy hraje. „Právě v posledním domácím utkání Baníku se jednalo o velmi nebezpečnou pyrotechniku a disciplinární komise se rozhodla tentokrát přikročit k trestu podmíněného uzavření sektorů s tím, že podmínka platí již od následujícího víkendu na nejbližší dva měsíce,“ uzavřel Richard Baček.

Martin Lukeš.
Lukeš: Bez ambic, jen přežít. Bod v Pardubicích je obrazem smutné reality Baníku

Baníkovci momentálně finišují v přípravách na sobotní šlágr 23. kola s pražskou Spartou, který se rozehraje v Ostravě v 15 hodin. Svěřencům trenéra Pavla Hapala by se teď hodily body jako sůl. V posledních čtyřech duelech získali Slezané jediný a propadli se na dvanácté místo tabulky. Co hůř. Soupeř z Letné je rozjetý, aktuálně se pyšní nejlepší formou ze všech týmů. Vyhrál pětkrát v řadě a dotáhl se na vedoucí duo Slavia, Plzeň.