„Končil jsem v dorostenecké kategorii v Hlučíně, kde se hrála tehdy druhá liga. Řešilo se, co se mnou, nakonec se z toho vyklubalo angažmá v Jakubčovicích,“ přehrává si v hlavě David Hampel. „Domlouval mi to tuším Kamil Papuga s Honzou Baránkem. Musím říci, že nakonec z toho byl parádní půlrok,“ usmívá devětadvacetiletý kouč opavských gólmanů.

Jakubčovice po přestěhování druholigové licence na druholigovou Jůlisku se opět začaly drápat nahoru. „Tým byl složen převážně z místních kluků, pamatuji si, že tehdy v kádru byl i současný opavský masér Kamil Bitta. O chod celého klubu se výborně staral Jarda Rovňan. V kabině byla vynikající parta. Celá vesnice mi přišla hodně na pohodu a hlavně nám fandila. Moji rodiče si Jakubčovice oblíbili, rádi na naše zápasy jezdívali. Byl tam neskutečný klid,“ zasnil se na chvíli odchovanec hlučínského fotbalu.

Za dob vlády Josefa Hájka se prodral místní klub až do druhé ligy. „Druhou ligu hrávaly Jakubčovice ve Fulneku, ale doma měli dvě krásná hřiště. Musím říci, že na tu dobu a jakou soutěž jsme mi hráli, přímo luxusní,“ vyznal se David Hampel, který pracoval také v akademii olomoucké Sigmy.

Na hřišti se mu dařilo více než dobře. Devět vychytaných nul toho bylo důkazem. „Byl to odraz pracovitostí a i velkého štěstí. Když už jsem byl překonaný, zastavila balón branková konstrukce,“ vrací se k úspěšnému období. „Dávám to nyní i za příklad svým svěřencům. Říkávám jim, že rok předtím se mi totiž vůbec nedařilo, ale když člověk nepoleví, úspěch se dostaví,“ zdůrazňuje David Hampel a dodává: „Jakubčovice mi pomohly, najednou i v Hlučíně se pak na mě začali dívat jinak. Dostával jsem šanci i tam.“

Při jakubčovické štaci se poprvé potkal s trenérem Janem Baránkem. „Vedl mě pak i v Opavě, vždy jsem od něj dostal šanci. Rád na něj vzpomínám,“ končí povídání.