Hattrick zaznamenal útočník Michael Krmenčík. Viktorie zůstává v lize jediným týmem, který v nové sezoně neztratil ani bod.

Do sestavy Viktorie se po karetním trestu vrátil krajní záložník Jan Kopic. A na střídačce tentokrát zůstal Martin Zeman. Romana Procházku pak nahradil Aleš Čermák.

První gól ve 21. minutě

Viktoria od první minuty dobývala branku Mladé Boleslavi a na začátku 21. minuty se jí to povedlo. Hořava poslal levačkou před branku přesný centr a Krmenčík znovu předvedl, jak důležitým hráčem pro tým ze západu Čech je - předskočil svého strážce a hlavou poslal míč k tyči – 1:0.

Viktoria v závěru prvního poločasu darovala soupeři vyrovnání. Pernica, tísněný Komličenkem, poslal hlavou slabou malou domů Kozáčikovi – Komličenko ale míč doběhl a poslal ho kolem vybíhajícího Kozáčika do sítě – 1:1.

FK Teplice - SK Slavia Praha 0:3
Další teplický debakl. Slavia se na tři body na Stínadlech nenadřela

Středočeši se však z vyrovnávací branky radovali jen krátce. V nastaveném čase vybojoval míč ve středu pole Petržela a rozehrál akci, na jejímž konci centroval z levé strany před branku Kopic a Krmenčík znovu hlavou u vzdálenější tyče poslal prudce míč do branky – 2:1.

Fotbalový koncert

Ve druhém poločase rozehrál úřadující mistr fotbalový koncert. Nejprve po centru Hořavy a rychlé výměně míče mezi Petrželou a Čermákem vstřelil nikým nehlídaný Krmenčík třetí gól a zkompletoval tak svůj druhý ligový hattrick v kariéře – 3:1.

Viktorii narostla křídla, rychle kombinovala na jeden dotek, jedna šance stíhala druhou a čtvrtý gól na sebe nenechal dlouho čekat. V 62. minutě přihrál agilní Petržela míč Pernicovi, jeho střelu vyrazil gólman Šeda jen k Řezníkovi, který ho zblízka napálil pod břevno – 4:1.

Zápas fotbalové Fortuna ligy mezi Bohemians Praha 1905 a AC Spartou Praha v Ďolíčku.
Derby bez vítěze. Střídající Záviška sebral Spartě výhru tři minuty před koncem

Dejte jim bůra, skandoval plzeňský kotel za Kozáčikovou brankou. Zaplněná Doosan Arena (10 532 diváků) dočkala v 90. minutě, kde se prosadil střídající Řezníček, který v nastaveném čase přidal i šestý gól – 6:1.

Po závěrečném hvizdu rozhodčího se hráči Viktorie dočkali zaslouženě bouřlivého potlesku.

FC Viktoria Plzeň – FK Mladá Boleslav 6:1 (1:1).

Branky: 21., 45.+2. a 53. Krmenčík, 62. Řezník, 90. a 90.+4. Řezníček – 42. Komličenko. Rozhodčí: Příhoda – Dobrovolný, Koval. ŽK: Krmenčík – Konaté, Takács. Diváci: 10 532.
Viktoria: Kozáčik – Řezník, Pernica, Hubník, Limberský – Hořava (84. Procházka), Hrošovský – Petržela, Čermák, Kopic (87. Ekpai) – Krmenčík (73. Řezníček). Trenér: Vrba.
Mladá Boleslav: Šeda – Pauschek, Chaluš, Král (62. Kateřiňák), Keresteš – Přikryl (83. Hubínek), Takács, Ladra, Hůlka, Komaté (53. Diviš) – Komličenko.