Kouč hostů Luděk Klusáček, přemýšlivý muž, inženýr, který se několikrát vymezil vůči starým strukturám, po remíze 2:2 na severu Čech upozornil, že viděl majitele domácího klubu Miroslava Peltu, jak o poločase vpadl do šatny rozhodčích.

„Je to věc, kterou nechápu a cítím to jako problém. Narážíme na věci, které nejsou dobře a fotbal tím trpí,“ pronesl kouč.

Měl – samozřejmě – úplnou pravdu.

Jaromír Bosák, oblíbený sportovní komentátor
Bosák útočí na rasisty: Máme udělat ghetta, kde budou slavit černí kluci?

Zaprvé, Pelta prostě nemá v tomto prostoru co dělat. Sudí mají být odděleni. Pravidla určují, že se nemohou dostat do kontaktu s funkcionáři, což ostatně potvrdila v pondělním prohlášení komise rozhodčích.

„KR FAČR souhlasí s vyjádřením trenéra Bohemians Praha 1905, pana Luďka Klusáčka, že v kabině rozhodčích mají být při fotbalovém utkání pouze oprávněné osoby, mezi které majitel klubu samozřejmě nepatří,“ napsal do prohlášení.

Miroslav PeltaMiroslav PeltaZdroj: DENÍK/ Martin Divíšek

Nic na tom nemění ani fakt, že se Pelta (prý) vyrazil omluvit za chování kouče Petra Rady, což je uvedeno také v zápise.

„Během přestávky přišel pan Miroslav Pelta, načež jsem jej požádal, aby kabinu rozhodčích neprodleně opustil. Zdržel se cca 15 sekund. Před odchodem komentoval vývoj utkání slovy: My hrajeme strašně, vy ale pískáte dobře. Omlouvám se za chování trenéra,“ uvedl hlavní sudí Tomáš Klíma.

Sparta má s rasismem problém dlouhodobě. Transparent, který má připomínat americký svár, kdy Jih válčil proti Severu, vytáhli kdysi fanoušci v utkání s Libercem
Ostuda, Sparta mlčí. V českém fotbale musí začít boj s rasisty a chuligány

Zadruhé, Pelta je prostě kontroverzní postava. Chlap, který jel na červenou, jen se to u něj neprovalilo jako u souputníka Ivana Horníka. I kdyby měl sebelepší úmysly, dojem je strašný.

Trest přijde, to je jisté. Zastaví Peltu a spol.?