Fulnek - Hlučín 2:0 (2:0)

Ten si s posilněným sebevědomím, kdy zažíval zvyšující se formu, přijel pro tři body. Nakonec nezískal ani jeden, přestože již od osmé minuty hrál s výhodou jednoho hráče v poli. Domácí Kapralík totiž zastavil skluzem rychlí protiútok Hlučína a hlavní sudí mu ukázal červenou kartu.

„My jsme samozřejmě dnešní utkání chtěli vyhrát. Říká se, konec dobrý, všechno dobré, tak jsme se na to taky dost připravovali,“ přiznal fulnecký trenér Václav Daněk a pokračoval: „Po brzké červené kartě jsme zvažovali, zda záhy střídat útočníka a hrát na čtyři beky. Nakonec jsme to ale nechali tak, a myslím, že to byla dobrá volba.“

Svým svěřencům mohl jenom poděkovat. „To s jakým nasazením kluci i v deseti pokračovali, to byla opravdu krásná tečka za podzimní části. Za body jsem opravdu moc rád, protože kluci předvedli opravdový charakter. Sehráli jsme spoustu těžkých utkání na domácím hřišti, ale tohle stálo za to,“ dodal. „V každém případě nejpodstatnějším momentem bylo, že jsme Hlučín pustili do jediné vyložené šance. Tam se ale skvěle zorientoval Jirka Pospěch a to byl myslím klíčový moment,“ zhodnotil Daněk.

Jeho protějšek Petr Samec byl naopak zklamaný. „Po tomto zápase budeme hodně zvažovat další působení některých hráčů v našem klubu. Po takovém výkonu totiž nemá vůbec cenu, aby jsme je dále zaměstnávali, nebo vůbec drželi v mančaftu,“ zlobil se Samec.

„Na druhou stranu musím říct, že ta kvalita se projevila v absolutní nahotě, protože když srovnám našeho hráče a hráče Fulneku, je to úplně něco jiného. Vedení míče, obcházení a zpracování, to byl rozdíl třídy, což je pro mně obrovské zklamání,“ dodal a uzavřel: „Soupeři mohu jen pogratulovat a omluvit se naším fanouškům, kteří za námi přijeli, za tu holomajznu co jsme ve Fulneku sehráli.“

Branky: 12. Lukaštík, 44. Smetana, ŽK: Slončík, Smetana, Vyskočil -Kopecký, Bogdaň, ČK: 8. Kaprálik (Fulnek), rozhodčí: Moláček - Drastík, Szarowski, diváci: 555.

Fulnek: J. Pospěch - Michal Vyskočil, Kaprálik, Michal Kovář I, Sedlák - Sokol, Slončík, Lukaštík, Vajda (90. Přílučík) - Traxl (50. Doležal), Smetana (85. Koštuřík).

Hlučín: Kosmál - Kopecký, Sáblík, Švrček, Hornyak - Stoklásek (46. Galajda), Prokeš (46. Bogdaň), Michal Kovář II, Moravčík (33. Žižka) -Koubek, Hanus.