S fotbalem začal student Ostravské univerzity v osmi letech v rodných Kozlovicích. „Začal jsem v osmi letech, a to díky bráchovi. Chtěl jsem být brankářem, ale to nevyšlo,“ začal povídání s úsměvem. V mládežnickém věku prošel Frýdkem – Místkem a ostravským Baníkem. „Kvůli zdravotním problémům jsem ale v Baníku skončil a odešel zpátky do Kozlovic. „V Kozlovicích si mě vyhlédla Čeladná. Zhruba po třech letech přišlo laso z divizního Frenštátu, které nešlo odmítnout,“ podotkl pětadvacetiletý fotbalista.

Koně v údolí Léskové
Skialpinisté se vrátili na sjezdovku Razula

Velkou roli v jeho přestupu do Beskydu sehráli jeho kamarádi. „Z Čeladné jsme nakonec postupně do Frenštátu přestoupili čtyři. A nelituji. Šel jsem vlastně do známého prostředí,“ zvedl prst odchovanec Kozlovic.

Jeho top postem je střed zálohy. „Je to pro mě nejlepší post. Ale hrával jsem častokrát i stopera a dokonce i pravého nebo levého beka. Proti Vítkovicím mě trenér nasadil dokonce na hrot,“ přibližuje svá místa v sestavě.

Jak již bylo zmíněno je stále studentem Ostravské univerzity, oboru týkající se studie lidského pohybu a volnočasových aktivit. „Škola a fotbal se dají krásně skloubit. Hlavně na vysoké škole si dělá člověk rozvrh sám, takže se to dá nastavit, tak abych tréninky stíhal,“ poznamenal Fojtík. „Někdy je to náročnější během zkouškového období, ale já jsem zastánce toho, že pokud člověk chce, vždy si dvě hodiny na fotbal najde,“ řekl.

Z fotbalových zážitků mu nejvíce utkvěl v paměti pohárový zápas s ostravským Baníkem. „Z pohledu atmosféry jednoznačně nejlepší. Herně mi vyšel ten v Bohumíně, kde jsem dal dva góly,“ vybavuje si. „Naopak nerad vzpomínám na domácí duel s Frýdlantem, kdy jsem daroval soupeři vlastní chybou gól,“ řekl ještě Fojtík.

A jak se Adam Fojtík připravuje v době covidové? „Moc se toho v téhle době dělat nedá, takže chodím hlavně běhat, doma se snažím alespoň trochu cvičit, chodím po horách a když je počasí, tak si s kamarády dáme nohejbálek, nebo si zajedeme na footgolf, který je zase dobrý na techniku,“ zakončil povídání.