„Dostali jsme pěknou facku, ale věřím, že nás to konečně nakoplo,“ prozradil Aleš Brunclík, který se nakonec stal premiérovým střelcem nové sezony na domácím pažitu. Ve 39. minutě totiž dvacetiletý obránce, který do Nového Jičína přišel na hostování z Hlučína, proměnil pokutový kop a za nepříznivého stavu 0:2 vrátil novojičínský celek do zápasu.

Naposledy jste vysoko prohráli doma s Kravařemi. Bylo to tak těžké utkání?

Myslím si, že nebylo. Bohužel, měli jsme hodně smůly, protože šance jsme si vypracovat dokázali, ale neproměnili jsme. To byl kámen úrazu. Naopak Kravaře vytěžily branku prakticky z každé šance, kterou měly.

Kdy myslíte, že se zápas zlomil? Byla to proměněná penalta hostí na 1:4?

Podle mě to byla branka předtím. V momentě, kdy byl stav utkání 1:2, tak to ještě nic neznamenalo, a myslím si, že jsme byli stále v pohodě. Po brance na 1:3 to bylo pro nás kritické a utkání se poté v podstatě jen dohrávalo. Navíc to byla zajímavá branka. Odkop gólmana posunul záložník hlavou na útočníka a ten skóroval. V podstatě branka na dva doteky přes celé hřiště. Bylo to všechno strašně rychlé. Naše chyba byla v tu chvíli ta, že jsme se vraceli z předešlého útoku a nebyli jsme ideálně rozestavěni. Útočník pak prakticky bez obtíží prošel naší špatně rozestavěnou obranou a bez problému rozhodl utkání.

Nakonec jste byl premiérovým střelcem Nového Jičína na domácím hřišti v této sezoně…

No, bylo to z penalty. Naštěstí si na pokutové kopy hodně věřím, takže jsem ani neměl strach, že bych mohl minout.

Co vůbec říkáte na omlazení novojičínského kádru?

Odešel David Pražák, což je hodně znát, ale na druhou stranu přišli kluci z dorostu, takže si myslím, nebo spíš doufám, že se to ještě srovná. Uvidíme, zda ještě někdo dojde. Zatím mi připadá, že oproti loňské sezoně nejsme tak silní.

Jaké tedy vidíte šance pro sezonu?

Myslím, že i ostatní hráči to vidí pozitivně. V soutěži určitě není celek, se kterým by se nedalo hrát. Porazit se dají všichni.

Nyní vás čekají Mikulovice, což asi nebude nic lehkého…

Já si naopak myslím, že to zvládneme. Už jsme se trochu nakopli, protože poslední zápas s Kravařemi byla opravdu pěkná facka. Věřím, že bod přivézt určitě můžeme, ale kdyby byly tři, určitě bych se nezlobil.

Vy krom fotbalu ještě studujete. Jak se to dá skloubit dohromady?

Já většinou studuji do čtvrtku, takže v pátek jsem na trénincích pravidelně. Ale mimo to využívám každé volné chvíle, abych mohl na trénink z Opavy do Nového Jičína dojet. V tom bych žádný problém neviděl.