„Syn pana Buby semnou jednal o mém příchodu do Fulneku. Domluvili jsme se na půlročním hostování. Bylo mi řečeno, že třetí ligu chtějí rozjet. Pan Mroček má na starosti zajištění tréninkových ploch a hřiště pro zápasy, pan Buba pak finanční otázku.

Dokonce mi bylo řečeno, že časem dojde k přestěhování soutěže do Mokrých Lazců,“ řekl třeba stoper Radim Sáblík, který společně s Martinem Hanusem fulnecký tým posílili.

Aleš Buba přitom s fotbalem zkušenosti má. V minulosti se totiž rovněž angažoval i ve fotbalovém klubu v Mokrých Lazcích, který vytáhl až do divize. V dobách největší slávy hráli v týmu třeba Radomír Prasek nebo Vilém Axmann.

V současné době se Aleš Buba má významně podílet na řízení fulneckého fotbalu. „Došlo k rozdělení fulnecké společnosti, kdy já jsem si pod svá křídla vzal fulneckou rezervu, hrající I. A třídu. Ta totiž měla původně zaniknout. Prvotním úkolem ji bylo zachránit, což se nám na jaře podařilo,“ přiznává Aleš Buba.

V jarní části hrálo fulnecké béčko své domácí zápasy na umělé trávě v Hlučíně. V právě blížící se sezoně tomu bude ale jinak. „Do soutěže půjdeme s názvem Fotbal Opava 2004 a své domácí zápasy odehrajeme na hřišti opavské Slavie. Původně jsme chtěli hrát v Mokrých Lazcích, ale hřiště by takovou zátěž nezvládlo,“ vysvětluje Aleš Buba.

Nějakou návaznost na opavskou Slavii, která spadla do I.B třídy, vylučuje. „Jde jenom o pronájem hřiště, nic víc,“ upozorňuje fotbalový mecenáš. K tomu, že by řídil i třetí ligové mužstvo tým řekl:

„Třetiligový tým spravuje Roman Mroček. Nyní panu Mročkovi pomáhám, tak aby Fulnek hrál ve třetí lize důstojnou roli. A mohu říci, že tato spolupráce je více než dobrá,“ poznamenal Buba, avšak vzápětí dodal:

„Nepopírám ale, že mám o třetiligovým tým také zájem. Vše je věcí dalšího vývoje.“