Fotbalový klub z Tiché nemůže být s loňskou sezonu rozhodně spokojený. Zachránit v Tiché B třídu se totiž nepodařilo. „Se zlepšením v jarní části jsme spokojeni, celkově se sestupem určitě ne," hodnotil uplynulý ročník předseda oddílu TJ Sokol Tichá Vratislav Zeman.

Tichá hrála na chvostu tabulky i v předloňské sezoně, v soutěži se jí ale nakonec podařilo udržet. Po nepovedeném loňském podzimu si už však v Tiché připouštěli i možnost sestupu. „Po podzimu jsme byli hlavním kandidátem. Na jaro jsme se připravili dobře, bohužel to nestačilo. Ale bojovali jsme do posledního kola," připomněl předseda oddílu. Hráči by, dle Vratislava Zemana, měli mít rozhodně chuť do další sezony. „Čeká je změna noví soupeři. Mají možnost dokázat, že zlepšení v jarní části soutěže nebyla výjimka," dodal Zeman.

O roli mužstva v nastávajícím ročníku okresního přeboru nechtějí zatím v Tiché mluvit. „Velkým otazníkem je, jaký je rozdíl mezi chvostem I. B třídy a špicí okresního přeboru. První kola napoví," vysvětloval Vratislav Zeman. V Tiché by chtěli pro nadcházející sezonu hlavně udržet stávající kádr. „Jisté je, že se po skončení hostování vrátil do Nového Jičína Lukáš Radko," dodal závěrem předseda Vratislav Zeman.

DALIBOR TOBOLA