Veřovice se doma představily proti Holešovským holkám a favorizovanému soupeři nakonec Chobotovy svěřenkyně podlehly vysoko 0:6, když soupeř o svém vítězství rozhodl již v prvním dějství.

V derby dvou novojičínských zástupců pak Lubina doma, po bezbrankovém prvním poločase, porazila Stachovice 2:0 a s devíti body okupuje prozatímní čtvrtou příčku tabulky.

Kotouč Štramberk - Nové Sady1:3 (1:2)

Hostující hráčky, které nastoupily teprve ke svému druhému utkání v sezoně, nečekala pod Trúbou rozhodně lehká šichta. Nové Sady vedly po dvaceti minutách už 2:0, když se o oba zásahy postarala střelkyně Mokrušová.

Domácí celek trenéra Petráše však ještě do poločasu snížil, když svou vzrůstající výkonnost potvrdila snižující trefou Kateřina Nedomová. Její krásná rána z pětadvaceti metrů skončila pod břevnem hostující branky a pro Nedomovou to byla již třetí branka v posledních třech utkáních. „Mohla skórovat hlavou i při dorážce střely Jitky Čablové, ale mířila nepřesně. V posledních sekundách utkání, při střetu se soupeřkou v pokutovém území hostů, byla bolestivě atakována loktem do hlavy a nemohla pokračovat ve hře," informoval o dění na hřišti manažer štramberských fotbalistek Ladislav Slanina. Krátce před uplynutím hodiny hry zkompletovala Mokrušová čistý hattrick a domácí tak ani přes zlepšený výkon na body nedosáhli.

Lodivod Kotouče Petráš posílil v posledních dvaceti minutách ofenzivu a přesunul z obrany do útoku Terezu Davidovou, jež se několikrát dostala k zakončení, ale její střely branku soupeře těsně míjely. Celek z Olomoucka si tak ze Štramberka odvezl všechny body. „Příčinu porážky lze najít v neschopnosti eliminovat nejnebezpečnější hráčku soupeře, Mokrušovou, která nám v uplynulé sezoně nastřílela čtyři branky. V podstatě skoro všechny soupeřovy hráčky se snažily dávat přihrávky právě na ni. Tato zkušená hráčka z nich pak zakončovala, a to jí ještě několik šancí zmařila naše obrana a brankářka Kociánová. Druhou příčinou pak byla nemohoucnost našich hráček v zakončování svých šancí. Tentokráte jich bylo podstatně více než v minulých utkáních. Jen kapitánka Michaela Davidová mohla několikrát skórovat, ale váhala se střelbou a nechala se vytlačit z dobré střelecké pozice," doplnil k utkání Slanina.

Branky: 34. Nedomová 6., 21. a 56. Mokrušová.

AFC Veřovice - FK Holešovské holky 0:6 (0:4)

Fotbalistky Veřovic nastoupily k soutěžnímu utkání po čtrnácti dnech a s pozměněnou sestavou, s rozestavením 451. Do sestavy se vrátila Pustějovská, která plnila novomanželské povinnosti, ale trenéru Chobotovi zároveň chyběly tři klíčové hráčky Fojtíková, Surovcová a brankářka Nekorancová. Holešovské holky šly do vedení už ve druhé minutě, kdy využily zaváhání v domácí defenzivě.

I když domácím nešla upřít snaha v touze po vyrovnání, k výraznějšímu ohrožení hostující svatyně se nedostávali. Navíc po špatně rozehraném přímém kopu se do brejkové situace dostali hosté a zvýšili na 2:0. Vedoucí celek tabulky pak skóroval do konce první půle ještě dvakrát. „Do druhého poločasu nastoupily hráčky s pocitem, že už není co ztratit, a do útoku se vysunula naše nejlepší střelkyně, Mališová," připomněl vedoucí domácího celku Zdeněk Kocián. Právě Mališová se po hodině hry dostala do jediné domácí gólové šance, ale proti brankářce Holešova neuspěla. Hostující fotbalistky se nakonec radovaly ještě dvakrát a zaslouženě mohly slavit zisk tří bodů. Veřovice cestují v příštím kole na hřiště dalšího silného celku, do Valašského Meziříčí.

Veřovice: K. Najvarová Rašková, Černochová, Lošáková, Saganová Bernatská, Pustějovská, V. Najvarová, Pitelová (80. Tománková), Mališová Jančálková. Trenér: Vlastimil Chobot. Vedoucí mužstva: Zdeněk Kocián.