TJ Lokomotiva Suchdol nad Odrou – TJ Sokol Starý Jičín 0:2 (0:2)

Hosté přijeli na nebezpečnou půdu Lokomotivy uhrát přijatelný výsledek. Hned z úvodní rozehrávky doběhl míč za obranu Podešva, ale netrefil ideálně. O chvíli později našel Kotešovec středem hřiště rozběhlého Barvenčíka, jeho úmysl však zmařil včas vyběhnuvší gólman Dubec. Na druhé straně zahrozil Jachník, jehož střelu srazila obrana na roh. Ten zahrával Holiš, míč našel Tvarůžka, ale jeho hlavička mířila nad. V 16. minutě se do dobré střelecké pozice dostal hostující Barvenčík, jeho pumelice však skončila na obranném valu domácích, kteří odpověděli stejnou mincí. Před bránu si naběhl Jachník, ale jeho střelu gólman Hanzelka reflexivně vyrazil nad. Ve 32. minutě vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana Tomáš Rek, jenž dělovkou ze 35 metrů zkusil štěstí ze standardní situace. Tím jakoby ukončil galavečer střeleckých příležitostí a hra se přestěhovala do středu hřiště, ve kterém neměly neutuchající boje vítěze. Závěr poločasu přesto patřil domácím. Ve 40. minutě kopal Holiš rohový kop. Míč se odrazil od skrumáže těl nazpět k němu, a tak nikým neatakován našel centrem naběhnutého Tvarůžka, jenž opět mířil hlavou vedle. Těsně před poločasovou přestávkou obešel domácí Jachník tři hráče, ale jeho střelu z hranice velkého vápna Hanzelka vyrazil.

Hned po přestávce utekl suchdolský Borák, jehož technickou střelu k delší tyči gólman obětavým skokem vyrazil. Na druhé straně byli hosté o něco úspěšnější, ale jejich branka nebyla pro ofsajdové postavení uznána. O chvíli později našel roh Holiše dobře postaveného Zuzaňáka, ani on však neuspěl. Tím domácím jakoby došel střelecký prach a iniciativu převzal Starý Jičín. V 55. minutě šli skluzem do souboje gólman Dubec a hostující Kotešovec. Míč se však odrazil až k volnému Folbergerovi, který trefil odkrytou bránu – 0:1. Hra se poté opět přestěhovala do středu hřiště. V 70. minutě udeřili hosté podruhé. Střelec první branky, Folberger, utekl po levé straně, dostal se, nikým neatakován, až do vápna domácích a technickou střelou k delší tyči pojistil vedení hostí – 0:2. Domácí si ještě vzali slovo v samotném závěru. Nejprve zakončil svou samostatnou akcí Masnica, ale gólman byl na místě. Poté propukly na hřišti emoce a vyhrocenou situaci musel uklidňovat rozhodčí. Poslední šance Suchdolských na zkorigování přišla v poslední minutě. Přímý kop Tomáše Reka však gólman vyrazil a následnou strkanici musel opět řešit rozhodčí.

Bronislav Blinka (Suchdol n. O.): „S výsledkem nemohu být spokojen, protože jsme se na Starý Jičín poctivě připravovali. To jsme zúročili jen v první půli, kterou jsme odehráli velice dobře. Bohužel, ve druhém poločase jsme udělali školácké chyby, které soupeř potrestal. Dnes jsme ztroskotali na faktu, že jsme si nebyli schopni dát finální přihrávku do nohy. Místo toho jsme hráli vše vrchem, takže soupeř měl čas zdvojovat, a my se pak do šestnáctky dostávali těžko. Nyní musíme zapracovat na lepším výběru místa v šestnáctce. V každém případě jedeme dál, zbraně neskládáme, musíme se z toho dostat sami.“

Marek Kreml (Starý Jičín): „Jsme moc rádi za tři body, které jsme zde chtěli získat, protože jsme poslední dvě kola prohráli. Věděli jsme, že to bude těžký zápas, což se nakonec potvrdilo, nicméně si myslím, že jsme byli o něco lepší a vyhrát jsme si zasloužili. Domácí hrozili převážně v první půli, kdy jsme jim některé míče doslova nabídli, ale v kabině jsme si k tomu něco řekli, a to jsme dokázali ve druhé půli splnit. Předvedená hra samozřejmě nebyla ideální, protože je vždy co zlepšovat, ale za vítězství jsme rádi.“

Branky: 55. a 70. Folberger (Starý Jičín), ŽK: Nerad, Melichar - Dulák, Folberger, rozhodčí: Závodný - Čuba, Brabec

Suchdol n. O.: Dubec – Szabo, Tvarůžek, Nerad, Holiš – T. Rek, Masnica, Borák (79. Melichar), Brilla – Jar. Jachník, Zuzaňák. Trenér Bronislav Blinka

Starý Jičín: R. Hanzelka – Šrom (86. Horák), Bezděk, M. Vahalík, Janovský – Kotešovec, P. Vahalík, Dulák, Barvenčík – Folberger (83. Škoda), Podešva. Trenér Marek Kreml