Hektický výkon pokazil jen útlum v druhé polovině soutěže, který katapultoval do čela tabulky tým Parlament Ostrava. „Byla to nejúspěšnější sezona od založení našeho klubu,“ radoval se kouč Molnár.

Závěr sezony jste ale prožili v nejistotě…
Potřebovali jsme, ať nám někdo pomůže. Vyřešila by to naše výhra nad Parlamentem Ostrava, ale remizovali jsme. Jedinou možností, jak se dostat přes ostravský celek, tak bylo jeho možné klopýtnutí jinde. A to se taky stalo, protože prohráli v Příboře, což rozhodlo.

Jak tedy hodnotíte sezonu, kde byla příčina tohoto triumfu?
Už třetí rok hrajeme Moravskoslezskou divizi. První rok jsme hráli o špici, druhý o záchranu a nyní jsme to vyhráli. Kolektiv se dal více dohromady, stmelil se a hlavně se sehrál. Zkrátka, kluci vyrostli v dobré hráče. A to nemluvím jen o základní sestavě, ale o všech hráčích týmu.

Čím si vysvětlujete ten herní výpadek, který vás sesunul z čela tabulky?
Nejprve jsme rozdávali, zvláště doma, každému dvouciferný brankový příděl. Pak ale nerozhodovalo to, zda hrajeme na doma či venku, protože týmy hrály pouze obranný systém. Ono se pak hraje celkem těžko proti soupeři, který má čtyři hráče rozestavené kolem své brány a čeká pouze na rychlý protiútok, kterým by potrestal naši chybu. Takže pokud hosté nedostaly více branek, pořád se snažili.

Nyní ale můžete v klidu odpočívat…
No, ani moc ne. V polovině dubna hrajeme další zápas Poháru ČMFS proti A týmu VŠB. Chceme postoupit a dostat se dál. Až po poháru budeme mít nějakou oslavu.

Ale na postup se můžete těšit již nyní…
Je to trochu komplikovanější. Naší prioritou je hrát domácí zápasy i ve vyšší soutěži v oderské hale. Problém je v tom, že nemá přesné parametry pro druholigovou soutěž, tudíž bychom museli zažádat o výjimku. Ale co jsme slyšeli, ta se prý nebude udělovat. Takže opravdu ještě nevíme, musíme se nejprve domluvit s příslušnými lidmi.

Pokud nedostanete tuto výjimku, co bude následovat?
Další možností je, že své domácí zápasy budeme hrát v Bílovci. To by bylo opravdu krajní řešení. Hlavně proto, že do Oder nás chodilo podporovat dost diváků, takže někdy bylo plno. V Bílovci by přišlo tak pět diváků. Futsal hrajeme proto, že nás to baví, a také pro naše věrné fanoušky.

Pokud ani jedna varianta nebude řešitelná, co dál?
Budeme hrát opět divizi. Kdo ale místo nás postoupí, to zatím nikdo asi neví. Co jsme slyšeli, Parlament postupovat nechce. Velký boj ale byl, nepletu-li se, mezi týmy Jeseníku, Krmelína a Kunčic pod Ondřejníkem. Kdo by postoupil, ale opravdu neřešíme.

Pokud to nakonec přeci jen dopadne pro vás dobře, přijdou nějaké změny?
Už máme vyhlédnuté posily. Navíc založíme nejspíš B tým, který začne v okresních soutěžích. Taky budeme řešit i finanční stránku, protože budeme k venkovním utkáním samozřejmě zajíždět mnohem dále, než nyní. V každém případě to rádi zkusíme a uvidíme, co vše to bude obnášet.