Druhá liga je soutěž, ve které působí čtyři mužstva z Brna. Paradoxně až tento čtvrtý brněnský tým v řadě, Tomson Brno, Baracudě nakonec podlehl. Tento brněnský tým je, na rozdíl od Jakubčovických, tradičním účastníkem druhé ligy, skupiny východ, už od roku 1998.

Začátek utkání byl z obou stran opatrný, soupeři se vzájemně oťukávali, a proto diváci viděli i spoustu chybných rozehrávek na obou polovinách hřiště. Jako první se do vedení dostali hosté, kteří se po individuální akci prosadili v 8. minutě. Po inkasované brance se ale hráči Baracudy rychle otřepali. Po několika málo minutách hry se z přímého kopu až z poloviny hřiště prosadil přesnou střelou k tyči Tomáš Kocmich. Hosté se ale opět dostali do vedení po zahraném signálu z rohového kopu, 1:2. Domácí to nijak nerozhodilo a v 16. minutě prudkou střelou do šibenice srovnal stav na 2:2 Karel Hrabovský. Minutu před koncem poločasu domácí otočili skóre ve svůj prospěch a tak odcházeli do šaten s mírným vedením 3:2.

Do druhého poločasu však vstoupili lépe hosté, kteří v rozmezí dvou minut dokázali vsítit dvě branky, tím si opět vrátili vedení na svou stranu a rázem byl nadějný stav skóre pro Jakubčovické pryč. Na tento jednobrankový rozdíl se snažili hráči Baracudy odpovědět, ale nedařilo se jim to. Šest minut před koncem utkání trenér Molnár poslal do hry pátého hráče. Tento tah se mu vyplatil, když v rozlišovacím dresu prostřelil hostujícího gólmana David Molnár, a srovnal tak na 4:4. Dvě minuty poté se Baracuda dostala znovu do vedení 5:4 a tento výsledek, i přes větší aktivitu hostů, dokázala udržet až do konce utkání.

„Do zápasu jsme nastoupili bez tří zraněných hráčů základní sestavy. V podstatě jsme to odehráli ve čtyřech. Místo kvality zvítězila velká bojovnost. Věřím, že ani příští utkání nebude beznadějné, Ostrava je oslabená, takže i tam se pořádně popereme,“ zhodnotil výkon trenér domácích Josef Molnár.

Z celkové bilance účinkování Baracudy ve druhé lize, tedy dvou výher a jedné remízy, uhrála obě tyto výhry s mužstvy z Brna. S celkovými sedmi body je Baracuda stále na posledním místě v tabulce, ale na družstvo před ní jí schází již jen jeden bod. Další, již jedenácté utkání sezony, odehraje Tatran Baracuda Jakubčovice v pátek 19. prosince s týmem Mikeska Ostrava, v hale ostravské Sarezy. (dan)

Tatran Baracuda Jakubčovice – Tomson Brno 5:4 (3:2)

Branky Jakubčovic: Kocmich T., Hrabovský, Molnár D., Faldýn 2
Jakubčovice: Richter – Molnár D., Šesták J., Kocmich T., Anděl – Michálek, Faldýn, Molnár K., Hrabovský
Ostatní výsledky II. ligy, skupiny Východ – 10. kolo: Slavie Havířov Gillotina Choceň 3:3 (1:1), Agromeli Brno Likop Třinec 1:4 (0:2), Tango Brno Bulldogs Hodonín 7:2 (4:0), UFA Hradec Králové Mikeska Ostrava 2:1 (1:0), Nasan Okruh Brno Havlíčkův Brod 4:4 (3:3).