V sobotu ráno začínal v kopřivnické hale při ZŠ Emila Zátopka Vánoční memoriál Luboslava Kapsy. Hráči Baracudy Jakubčovice nastoupili do boje v základních skupinách. Postupně vyhráli všechna tři utkání a postoupili z prvního místa do nedělního druhého kola. Hodně času na relaxaci však jakubčovičtí futsalisté neměli. Za pár hodin totiž startovali na Vánočním turnaji ve futsale v Havířově.

Havířovský turnaj byl obsazen jedenadvaceti futsalovými týmy, které se utkaly ve čtyřech základních skupinách. V zápasech ve skupině Baracuda nedala šanci žádnému soupeři. Pěti výhrami se nominovala do čtvrtfinále. Ani v něm přemožitele nenašla. V semifinále se na hráče Jakubčovic usmálo štěstí v podobě postupu do finále na pokutové kopy. Ve 23.15 nočního času bylo zahájeno finále havířovského poháru. V něm Baracuda hrála s místním družstvem Buldoci Havířov. Po vyrovnaném utkání a bezbrankové remíze se stali hráči Baracudy Jakubčovice vítězi turnaje, když Buldoky na penalty porazili.

Velké oslavy turnajového vítězství však proběhnout nemohly. V neděli ráno v 8.50 totiž museli být všichni hráči připraveni na palubovce v Příboře, kde začaly boje o postup ve Vánočním memoriálu Luboslava Kapsy. Baracuda po dvou výhrách a jedné remíze ve skupině postoupila z prvního místa. V semifinále narazila na druholigový tým VŠB Ostrava, ale i přes něj se probojovala do finále. Finálové utkání odehráli Jakubčovičtí s družstvem Megas Frenštát, které porazili v základní skupině den předtím 3:2. Finálový boj přinesl hodně branek, ale Baracuda prohrávala o gól. V posledních vteřinách zápasu se však s velkým štěstím trefil Jaroslav Šesták a poslal tak oba týmy do penaltového rozstřelu. V něm již to pověstné štěstí Baracudu opustilo a získala tedy v turnaji stříbrnou příčku.

„Bylo to náročné. Ve dvou dnech jsme odehráli šestnáct zápasů, a to jsme hráli jen v deseti lidech,“ hodnotil výkon svého týmu hráč Tatranu Baracuda Jakubčovice Kamil Molnár. „Ze soboty na neděli jsme se prakticky nevyspali, ale stálo to za to. Turnaje byly kvalitně obsazeny, hrála mezi sebou družstva z nejrůznějších výkonnostních soutěží. Jsme moc rádi za takový úspěch. Hlavně jsme si dokázali, že umíme hrát, a že jsme schopni takové náročné zápasy odehrát s dobrými výsledky. Snad se nám bude dařit i nadále v divizní soutěži,“ uzavřel. (dan)

Sestava: Pavelka Aleš, Richter Daniel – Molnár David, Kunc Pavel, Anděl Michal, Šesták Jaroslav – Michálek Aleš, Dresler Radim, Molnár Kamil, Šesták Jan