Hráče Jakubčovic ještě v minulé sezoně dělil od soupeře rozdíl dvou tříd, jelikož sami do II. ligy teprve postoupili, zatímco Hodonínští v loňské sezoně působili v I. lize. Přesto Baracuda vstoupila do utkání s respektem a se snahou napadat soupeře už na jeho polovině. Bohužel, rozdíl ve výkonnosti soupeřů se projevil již v začátku zápasu, kdy Jakubčovičtí už v osmé minutě prohrávali 0:2. Do poločasu své manko stihli stáhnout, když se tečovanou střelou trefil Karel Špok. Do druhé poloviny utkání vstoupili domácí ještě mnohem důrazněji a odvážněji, a začali si vytvářet šance. Využili však pouze jedné z nich, což stačilo jen na zkorigování konečného výsledku na nerozhodný stav 2:2.

„Myslím si, že nakonec byla obě družstva s bodem spokojena,“ zhodnotil utkání trenér Baracudy Jakubčovice Josef Molnár. „Na hráče se sice kladou velké cíle, ale reálně prostě chceme zjistit, na jaké úrovni se druhá liga hraje, a vyzkoušet si, co v ní můžeme dokázat. Rozhodně se vynasnažíme pro dobré výsledky udělat maximum,“ dodal trenér k cílům týmu do nové, vyšší soutěže.

Druhá nejvyšší republiková futsalová soutěž se hraje na dvaadvacet kol. Bez přestávky končí soutěž posledním kolem, 28. března příštího roku. Jakubčovičtí futsalisté si změří své síly nejen s předními moravskými týmy, ale budou zajíždět také do vzdálenějších českých měst, jako jsou například Hradec Králové, Choceň či Havlíčkův Brod, ve kterém odehrají následující 2. kolo, již tuto sobotu, 27. září, od 20 hodin. (dan)