„S dosavadním průběhem přípravy mohu být spokojen zatím pouze, co se týče tréninkové morálky, protože mi chybí spousta hráčů. Už měsíc a půl fungujeme, i v přípravných utkáních, pouze se třinácti lidmi, kteří si nemůžou ani vydechnout. Hráči jsou tak přetížení a mám z toho trochu obavy,“ popsal frenštátský kouč a pokračoval: „Naši soupeři jsou celkem kvalitní, takže vyloženě oddechových utkání taky není. Nemůžeme ani upravovat tréninkový plán zimní přípravy jen proto, že nás je málo.“

Podle jeho slov se nedostatek hráčů neprojevuje jen při zápasech. Mužstvo je navíc odkázáno na okolní týmy. „Ani samotná účast na trénincích není zcela ideální. Hlavně účast hráčů, kteří by se měli bít o sestavu. Stále tak čekáme na to, jak se pročistí kádry ve Vítkovicích a Frýdku-Místku, podle čehož se pak můžeme zařídit. Ale to je stále jen na bázi teorie,“ postěžoval si Bedrich.

„Chybí nám útočník, typově spíš silový tip,“ přiznal Bedrich a dodal: „Samozřejmě hráče vytypované mám, ale zatím nemohu s jejich účastí počítat. Takhle to je, jak na houpačce. Jeden týden se to vyvíjí pozitivně, ale další se to zhatí.“

Divizní celek se krom přípravy v domácích podmínkách účastní také Zimního turnaje v Rožnově pod Radhoštěm. „Vše má své pro a proti. K turnaji bych nějaké připomínky měl. Myslím třeba, že zázemí na umělce v Novém Jičíně je lepší, ale týmy zas nejsou tak kvalitní. Vypadá to tak, že příští rok se pokusíme sjednávat utkání individuálně,“ nastínil.

„Když to shrnu, v přípravě pracujeme tak, jak máme, i co se týče splnění tréninkových objemů. Ale přípravné zápasy, kde bychom měli hledat nějakou optimální sestavu, o tom nemůže být zatím ani řeč,“ uzavřel Bedrich.