,,Bodů z Kobeřic si vážím, ale náš výkon ve druhé půli pro nás musí být obrovským varováním," řekl trenér Frenštátu Radúz Rek

6.4.2016

Ilustrační foto.Foto: Archiv

Pouze vedoucí Dětmarovice, které ve šlágru krajského přeboru zvítězily v Orlové, mají lepší venkovní bilanci než Frenštát pod Radhoštěm.

Tým trenéra Reka totiž v neděli zvládl sedmigólové hody v Kobeřicích, kde vyhrál i díky hattricku Klimpara 4:3, a mimo svůj stadion zvítězil už pošesté. Beskyd, který nyní hostí v neděli od 15.30 dvanáctý Šenov, se navíc díky tříbodovému přídělu posunul už na 6. příčku tabulky.

Po dvaceti minutách se lavička Frenštátu radovala poprvé, když kapitán Špaček umístil, po přihrávce Bartoše, technickou střelu přesně k tyči. O šest minut později přišla další chyba v domácí defenzivě, když prodlouženou hlavičku Bednáře posunul domácí stoper podél vlastního brankáře a nepovedenou malou domů ještě doběhl Klimpar, jenž do odkryté klece zvýšil na 2:0.

V závěru poločasu pak domácí brankář Ziegl fauloval v pokutovém území Klimpara, za což si mohl zblízka prohlédnout kartón červené barvy. Sám faulovaný forvard Beskydu pak z penalty překonal náhradníka Stoklasu a Frenštátští si tak do kabin odnášeli pohodlný náskok tří branek.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce vrhly Kobeřice všechnu sílu do útoku a obrana Beskydu byla pod neustálým tlakem dlouhých nákopů. Celek z Opavska se ale nemohl dlouho prosadit, ale to změnila 67. minuta, ve které dorostence Nezhodu překonal Šimeček. V 84. minutě pak Klimpar vystihl chybnou rozehrávku domácího zadáka a sám před brankářem dokonal hattrick a zvýšil na 4:1. Domácí pak ale Frenštátu nepřipravili klidnou cestu ke dvěma bodům a brankami z 87. a z 90. minuty z penalty snížili na 3:4.

„V posledních třech minutách utkání se ukázalo, jak pro nás byla naše čtvrtá branka důležitá. Závěrečný tlak domácích totiž přinesl ještě dvě inkasované branky, ale naštěstí už jsme žádnou další nepřipustili," oddechl si trenér frenštátských fotbalistů Radúz Rek, jenž pokračoval.

„Do druhé půle jsme šli s tří brankovým vedením a s převahou jednoho hráče v poli, ale na hře to bohužel nebylo v žádném případě znát. Bodů z Kobeřic si nesmírně vážím, ale náš výkon ve druhé půli pro nás musí být obrovským varováním," řekl po druhé jarní výhře kouč fotbalistů z pod Radhoště.

Krajská přebor, 20. kolo:

TJ SOKOL KOBEŘICE - SK BESKYD FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM 3:4 (0:3)

Branky: 87. a 90. z pen. Žmolík, 67. Šimeček - 26., 42. z pen. a 84. Klimpar, 20. Špaček. ŽK: Oberherr, Gorčakovský – Vaverka, Kovář, Špaček, Marek. ČK: 39. Ziegl (K). Rozhodčí: Dytková – Sivera, Tabášek. Diváci: 220.

Frenštát p. R.: Nezhoda - Kaša (84. Vávra), Štika, Vaverka (46. Marek) - Plachký (75. Matúš), Kovář, Špaček (88. Gillar), Bartoš, Fojtík - Bednář, Klimpar. Trenér: Rek.