Letošního ročníku byl v pořadí již sedmým a zúčastnilo se ho, stejně v loňském roce, pětadvacet mužstev. Objevily se týmy z Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje. Potěšila účast dlouholetých partnerů ze Štípy na Zlínsku, mezi již tradičními účastníky byl i Flash Team z Kopřivnice, jehož členem je hokejový reprezentant ČR Tomáš Fleischmann. „Základní část se opět odehrála v pěti skupinách systémem každý s každým, na čtyřech výborně připravených hřištích. Následovala vyřazovací část, do které postoupilo šestnáct nejlepších týmů,“ přiblížil průběh turnaje jeho organizátor Jaroslav Kotas junior.

Nejlépe si se všemi soupeři a nástrahami turnaje poradil vítězný Supertým z Valašského Meziříčí. Ve finále mu byl soupeřem právě Flash Team z Kopřivnice. Po nerozhodném výsledku v základní hrací době (1 : 1), rozhodovaly již potřetí za sebou o konečném vítězi pokutové kopy. Lepší nervy měli hráči z Valašského Meziříčí, kteří v penaltách zvítězili 2:1 a stali se vítězem letošního ročníku Bidolido cupu. Třetí příčku obsadil tým Leguán z Přerova, který porazil v poměru 7 : 6 na pokutové kopy přerovské mužstvo Ču*áci.

„V individuálních cenách se jako vždy prosadili hráči týmů z předních příček. Nejlepším brankářem byl vyhlášen gólman vítězného Supertýmu Martin Sváček, cenu za nejlepšího hráče získal Lukáš Kaďorek reprezentující premiérově se účastníci tým Leguán z Přerova, a nejlepším střelcem se s osmi góly stal Aleš Michálek z týmu SC DK Okna,“ doplnil Kotas.

„Myslím si, že se turnaj vydařil. Přítomné týmy a jejich hráči znovu potvrdili spokojenost s organizací, zajištěním i průběhem turnaje. Ke zdařilému průběhu a skvělé atmosféře určitě přispělo ideální prostředí, které areál ve Straníku u Nového Jičína pro akci tohoto typu poskytuje. Proto musíme poděkovat místním a zejména předsedovi fotbalového oddílu Jardovi Pavelkovi za možnost pořádat turnaj opět v tomto místě. S poděkováním nesmíme zapomenout rovněž na pětici delegovaných sudí z oblasti Slezska, kteří řídili veškerá turnajová utkání,“ uzavřel Kotas s tím, že poděkování patří rovněž sponzorům, bez nichž by nebylo možno zajistit hodnotné ceny pro nejlepší.