„Tak jako v předchozích letech, byl o účast na turnaji nebývalý zájem. Už koncem dubna byla kapacita 68 týmů beznadějně zaplněna a přicházely přihlášky dál,“ přiznal hlavní organizátor turnaje Tomáš Trávník a dodal: „Bohužel jsme nemohli všechny zájemce uspokojit, neboť areál hřiště není nafukovací.“

Opět přijede řada zahraničních mužstev. Z Polska by mělo dorazit 14 týmů, ze Slovenska 12 a ze Slovinska dva týmy. Nejdále, přes 700 km, to na Novojičínsko mají borci z polského Štětína (přijedou už popáté), a také slovinci z města Bovec.

Turnaj začíná v sobotu 3. července od 9.00 boji v základních skupinách. V neděli 4. července od 10.00 začínají zápasy play-of. Vyvrcholení turnaje je naplánováno na neděli okolo 16. hodin, kdy proběhne finále a následné vyhlášení vítězů.

„Ceny budou určitě atraktivní. Nejužitečnější hráč turnaje pojede na zápas anglické Premier League dle svého výběru! Oceněno bude nejlepších osm týmů, nejlepší hráč, brankář a střelec turnaje,“ vyjmenoval Trávník a pokračoval: „Bude postaráno také o zábavu. Pro návštěvníky bude připraven vodní fotbálek, atrakce pro děti, a vystoupí také kapela Kabát revival ze Vsetína.“

Vítězství na mezinárodním turnaji bude obhajovat družstvo KIA Team z Nového Jičína. Do okruhu favoritů patří také jeden z nejúspěšnějších týmů historie turnaje – FC Kangaroos či FC Mladí Chlapci. Ze zahraničních účastníků je černým koněm Tým Bánová ze Slovenska, za které nastoupí, podle posledních informací, několik hráčů s prvoligovými zkušenostmi jak z české tak i slovenské fotbalové ligy. Veškeré informace o turnaji naleznete na www.bigcup.cz.

„Desátý ročník bude zároveň posledním, který se uskuteční v Hladkých Životicích. Příští rok se turnaj přesune do obce Darkovice na Hlučínsku, kde můžeme účastníkům nabídnout daleko lepší zázemí, více hřišť i zábavy.,“ uzavřel hlavní organizátor.